logo

Bayramınız Kutlu Olsun! 12 Mart 2000 Pazar

Bayramınız Kutlu Olsun! 12 Mart 2000 Pazar

Kaymakam Cinbir Zonguldak’a gidiyor, kutlamaları vekil kabul edecek.
16 Mart 2000 Perşembe günü Kurban Bayramı…
Bayram namazı sabah saat: 6.28’de kılınacak daha sonra kurbanlar kesilecek. Bu yıl ekonomik krizin birçok kimseyi kurban kesmekten yoksun bırakacağı bildiriliyor.
Bilhassa (şu satırların yazıldığı günlerde) Kurban fiyatlarının çok ucuz olduğu belirtiliyor.
Kaymakam ve Başkan’ın Kutlaması
Kaymakam Şevket Cinbir, Kurban Bayramı’nı memleketi Zonguldak’ta geçirecek. Muhtarlarla yaptığı toplantıda Vezirköprü halkının bayramını kutladı. Belediye Başkanı Suat Binici’de demecinde; Vezirköprülü hemşerilerinin Kurban Bayramlarını kutlayarak, saygılar sunduğunu bildirdi.
Cinbir, Zonguldak’a gidecek, bayramlaşma ise bırakacağı vekil tarafından bayramın ilk (Perşembe) günü Belediye lokalinde yapılacak.
Cinbir muhtarlarla yaptığı toplantıda;
-Bu yıl kurban derilerini THK toplayacak. Toplanan derilerdeki gelirin %50’sini Sosyal Yardımlaşma Vezirköprü Şubesi’ne %10’da toplam giderleri ile toplayana, ayrıca net geliri de THK, Kızılay, Çocuk Esirgeme Kurumuna bağışlanacak. Jandarma ve Emniyet yasa dışı deri toplayan olursa, yakalayıp savcılığa verecek. Başka amaçla deri toplanmayacak.
Kaymakamlığın Açıklaması;
Gözetim Altında Olanlara İşkence Yok!
05 Mart 2000 Pazar tarih ve 2458 sayılı haftalık yayınlanan “VATANDAŞ” gazetesinin 1.sayfasında yer alan “Kasa Hırsızı Şebekesi” başlıklı yazının son paragrafında bir vatandaşın telefon ihbarı doğru gibi kabul edilerek polisin işkence ettiği iddiası yer almaktadır.
Adı geçen K.I.’la ilgili 20.02.2000/4375, 24.02.2000/4618 tarih ve protokol kayıtlı alınan Dr. raporlarında, “Yapılan Fiziki Muayene Sonucu, Darp ve Cebir İzine Rastlanılmadığı.” Ayrıca; 07.03.2000 tarihli C.Savcılığına aldırılan bilirkişi raporunda da, şahsın yapılan muayenesi sonucu sağlığının iyi olduğu, hal, tavır ve davranışlarıyla rahat olduğunun dikkat çektiğini belirtir, raporların mevcut olduğu, gözetim altında iken polis tarafından alınan ifadesi ile C. Başsavcılığında alınan ifadelerinde işkence yapıldığı yönünde herhangi bir ifadesinin bulunmadığı ve bir şikayetinin olmadığı anlaşılmıştır. Haberin doğruluğu araştırılmadan kamuoyunda yanlış değerlendirmelere sebep olacak bu belgelenmemiş haberlerin yapılmaması hususunda; bilgilerinize ve gereğini arz ve rica ederim.
Okul perişan, deforme elektrik tesisatı binayı yakar raporu dikkate alınmıyor…
Mehmet Paşa Her An Yanabilir! 400 Öğrenci Yangın Tehlikesinde…
Vezirköprü’de Mehmet Paşa Konağı’nın bulunduğu yere 1948 yılında yapılmış Mehmet Paşa İlköğretim Okulu binasının perişan durumu ve deforme olan elektrik tesisatı yüzünden her an cayır cayır yanabilir raporuna rağmen bugüne kadar ele alınmayışı, okuldaki 400 öğrencinin velilerini endişeye sevk ediyor.
Kasa Hırsızlarının Yakalanışı Esnafı Memnun Etti
Vezirköprü’de geçtiğimiz Haziran ayından beri dükkanlara dadanıp, iki kasayı da komple alıp götüren kasa hırsızlık şebekesinin yakalanması, esnafı memnun etti.
Vezirköprü’de okullar perişan…
Zeki Cevher İlköğretim Okulu Kapalı
Bundan 6 ay önce birkaç çatlak nedeniyle boşaltılan Zeki Cevher İlköğretim Okulu, vilayetten 15 Milyar lira tamir parası çıkartılmadığı için hala kapalı tutuluyor.
Okulun 800 öğrencisi, başka mahalledeki Anadolu Lisesi ile İmam Hatip Lisesinin boş sınıflarına taksim edildiği için, küçük öğrenciler zor koşullarda bu okullara gidip geliyorlar.
Vilayetin 15 Milyar lira temin edip bu okulun öğrenime açılmasını bekliyorlar.

Share
86 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+7 = ?