Bekle Vezirköprü… (Ya da bekleme)

04 Aralık 2019 - 11:08

Vezirköprü beklemeye alışıktır.
İlçeye tarihi boyunca gelen hemen hiçbir yatırım kolay olmamış, kendiliğinden gelişmemiştir.
Bu makus talih bugün de geçerliliğini korumaktadır.
Tarım ilçesi olduğu söylene Vezirköprü’de Tarım İlçe Müdürlüğü’nün binasının başına gelenleri biliyoruz.
Önce yıkılması gerek, güvenli bina değil dendi. Buna rağmen yıkılmayınca binada oluşan çatlaklar boşaltılmasını gerektirdi. Boşalan bina yıkıldı hemen ve dendi ki, “bir an önce yenisini yapacağız.”
Tabii ki, yeni yapılacak olan bina Vezirköprü’ye, Vezirler Diyarı’na yakışır bir bina olacaktı.
2 yıl geçti, bir değişiklik olmadı.

Vezirköprü Devlet Hastanesi mevcut 300 yataklı olarak İlçemize yetmiyor dendi, gelecek yatırımın kaçırılmaması gerekiyor denerek 150 yataklı yeni hastane için şimdiki, ilçede hemen hiç kimsenin onaylamadığı yer apar topar bulunarak inşaatı başladı. (Yeni hastanenin kaç yataklı olacağı konusunda tartışmalar da bitmişe benzemiyor. Bazen 200 bazen 150 yataklı olarak geçiyor.)
İnşaat durdu, müteahhit bıraktı, haciz geldi, tırlarla malzemesi söküldü götürüldü. 2020 yılında tamamlanması bekleniyor, bekliyoruz.
Mevcut hastanemizde uzman doktor açığının tamamlanmasını da bekliyoruz. Göz, kardiyoloji, kadın doğum gibi ana branşlardaki eksiklerin giderilmesini beklerken, aynı zamanda dışarıdan geliş gidiş yapan doktorların da zamanında polikliniklere yetişmelerini bekliyoruz.

Huzurevini bekliyoruz.
Devletin inşaatın bekçiliğini yapmayacağını öğrendiğimizden bugüne çürümeye terk edilen binanın temelinin ne olacağını bilmeden bekliyoruz. Önceliğimiz olacak dendikten sonra hiçbir gelişme kaydedilememesinin sebebinin de açıklanmasını bekliyoruz.

Turizm ile kalkınacağı ve ilerisinin çok açık olduğu söylenen Vezirköprü’de Taşhan’ın açılmasını bekliyoruz.
Restore edilen, yanan, tekrar restore edilen ve Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin kiraladığını öğrendiğimiz, ancak aradan geçen 3 yıla yakın zamandır içinin tefrişatının yapılmadığı ve kapısı kapalı şekilde duran TAŞHAN’ın açılmasını bekliyoruz.
Sanayi Bölgesini bekliyoruz.

Karma mı, Organize mi, İhtisas mı olacak yoksa dağ fare mi doğuracak; bunca tartışmanın ardından elimizde nur topu gibi bir Küçük Sanayi Sitesi mi olacak?
Doğrusunu söylemek gerekirse, ilçede en yetkilisinden en yetkisizine kadar bilmeden bekliyoruz. Açıklamalar farklı olsa da, dedikodular bitmese de gerçek olan beklediğimiz.

Bunların yanı sıra bir de beklemediklerimiz var.
Daha doğrusu olacağından ümidi kestiğimiz işler var.
Vezirköprü’nün Havza başta olmak üzere çevre ilçelere bağlantısının düzeleceği yolları beklemiyoruz artık.
Kunduz’da büyük proje Kamp Eğitim Merkezi projesinin önce havuza, sonra da ağıla dönen çimento kalıntılarından beklentimiz yok. Olmayacağını biliyoruz.

Daha önce çok söylenen ama devamı gelmeyen Çimento Fabrikası gibi..

  • Adınız ve Soyadınız

  • E-Posta Adresiniz (Yayınlanmayacak)

  • Yorumunuz

© 2014 Vatandaş ● Bağımsız Siyasi Gazete Tüm Hakları Saklıdır.