logo

Belediye Meclisi Ekim Toplantısını Yaptı

Belediye Meclisi  Ekim Toplantısını Yaptı

Vezirköprü Belediye Meclisi Ekim ayı toplantısını yaptı. Toplam 11 maddenin görüşüldüğü toplantıda bazı maddeler komisyona havale edildi.

Vezirköprü Belediye Meclisi Ekim Ayı toplantısında en önemli maddeler Avdan’a yapılacak olan Küçük Sanayi Sitesi ile Huzurevi oldu.
Avdan Bölgesine yapılacak olan Küçük Sanayi Sitesi için Vezirköprü Belediyesi ve TOKİ arasında yapılacak protokolü imzala yetkisi Başkan Edis’e verildi.

Huzurevi plan tadilatı komisyona
İlçemizde yapımı hızla devam eden Huzurevi inşaatının kabası biterken, Huzurevi alanından geçen DSİ kanalı sebebiyle plan tadilatı yapılması gerektiği belirtildi.
Konuyla ilgili olarak konuşan Başkan Edis;
– Buradan DSİ’nin bir kanalı geçiyor. Bununla ilgili DSİ’den ve Sulama Birliği’nden de görüş aldık. Huzurevi’nin kaba inşaatıyla birlikte çevre düzenlemesi yapılıyor. Bu kanal 50 santim dışarıda kalmak üzere çevre duvarının içerisinde kalmak şartıyla plan tadilatı yapacağız. Büyükşehir’le de konuştuk ve komisyona havale ediyoruz. Dedi.
İlçemiz Hıdırlık Mahallesi’nde bulunan ve uygulama imar planında Yaşlı Bakım Evi kullanım kararı olarak geçen Huzurevi taşınmazı üzerinde taşıma kanalı ile mülkiyet sınırındaki yolun DSİ 7.Bölge Müdürlüğü’nün 30.09.2021 tarihli yazısına istinaden hazırlanan uygulama imar plan tadilatının görüşülmek üzere Belediye İmar Komisyonuna havalesi gerçekleştirildi.
Yönetmelik komisyonuna yeni üye
İki meclis üyesinin (Eyüp Akdoğan ve İsmail Erden) istifası üzerine yerlerine gelen meclis üyeleri Cemal Sarmısak ve Orhan Yılmaz olmuştu.
Bu istifalardan yönetmelik komisyonunda bulunan İsmail Erden’in istifasından dolayı boşalan yönetmelik üyeliği için yapılan üye seçiminde Cemal Sarımsak Erden’in yerine kalan süreyi tamamlamak üzere seçildi.

Share
3 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+4 = ?