logo

Belediye Meclisi Mart Toplantısını yaptı. İmar Revizyonu itirazları komisyona havale edilecek

Belediye Meclisi Mart Toplantısını yaptı. İmar Revizyonu itirazları komisyona havale edilecek

Vezirköprü Belediyesi Mart ayı meclis toplantısı geçtiğimiz hafta Çarşamba günü Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis başkanlığında Kültür Merkezi toplantı salonunda gerçekleştirildi.

Toplam yedi gündem maddesinin görüşüldüğü toplantıda görüşülen ilk iki madde Başfakı ve Kuşçular mahallelerinin kendi aralarındaki idari sınırlarının yeniden belirlenmesine ilişkin ve ilçemizin Samur, Yeşiltepe, Oymaağaç ve Türkmen Mahallelerinin kendi aralarındaki idari sınırlarının yeniden belirlenmesine ilişkin Vezirköprü Kaymakamlığı’nın yazısına istinaden Vezirköprü Belediye meclisinde görüşülen konu İmar Komisyonuna havale edildi.
Toplantıda görüşülen üçüncü gündem maddesi ise “Belediye meclisi her yıl bir ay tatil kararı alabilir” hükmünün yerine getirilmesi amacıyla belediye meclisi tarafından alınan ortak kararla “Temmuz” ayı tatil olarak belirlendi.
Vezirköprü Belediye Meclisi’nin son üç aylık toplantısına mazeretsiz olarak katılmadığı belirtilen İsmail Erden’in yazılı savunmasının incelenmesinin ardından 15 Mart’ta gerçekleştirilecek olan toplantının ikinci kısmında kararın verileceği ifade edildi.
İlçemizde yeninde düzenlenen İmar revizyonuna ilişkin askı süresi içinde yapılan itirazların Belediye İmar Komisyonunda ele alınmasına karar verildi.
İmar revizyonu için belediyeye yapılan itirazlar Büyükşehir Belediye meclisinde yeniden görüşülmek üzere, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na gönderildi.
Büyükşehir Belediye meclisinde alınacak karara uygun olarak 1/1000 ölçekli uygulama imar planının değerlendirilerek itirazların görüşülmek üzere İmar komisyonuna gönderilmesine oy birliği ile karar verildi.
Toplantıda görüşülen son gündem maddesinde ise Vezirköprü Belediyesi Güneş Enerji Santrali, Soğuk Hava Deposu, Sebze ve Meyve Hali, Mezbaha ve Havuz Ticari İşletmesinin geçtiğimiz yıla ait 501 bin 918,50TL ‘lik net kârının Vezirköprü Belediyesi Bütçesine aktarılmasına karar verildi.
Toplantının ikinci oturumu ise 15 Mart Pazartesi günü Saat: 11.00’de gerçekleştirilecek.

Share
42 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+10 = ?