logo

Belediye Meclisi Temmuz ayı toplantısını yaptı. Danabaş Mahallesi’nin Adı Çamlıdere Oldu

Belediye Meclisi Temmuz ayı toplantısını yaptı. Danabaş Mahallesi’nin Adı Çamlıdere Oldu

Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis başkanlığında gerçekleştirilen Temmuz ayı meclis toplantısında 4 adet karar görüşüldü.
Görüşülen ilk gündem maddesi Bahçelievler Mahallesi 705 Ada 1 Parsel üzerinde bulunan yaklaşık 800 m2 alana Park ve Belediye hizmet alanı kurulması ve Taşkale Mahallesi 381 Ada 9 Parsel üzerindeki bulunan yaklaşık 800 m2 alana park alanı kurulması oldu. Karar belediye meclisinin oylarıyla kabul edildi.
Danabaş, Çamlıdere oldu
Belediye meclisi tarafından görüşülen ikinci bir gündem maddesi ise ilçemizin Danabaş Mahallesi’nin adının değiştirilmesi oldu.
Buna göre yaklaşık iki ay önce ilçemize 16 kilometre uzaklıkta, 91 nüfusu ve 26 hanesi bulunan Danabaş (Çamlıdere) Mahallesi sakinleri imza toplayarak gerekli başvuruları Kaymakamlık ve Belediyeye yapmış ve köylerinin adının Çamlıdere olarak değiştirilmesini istemişti.
Kaymakamlık ve Belediye tarafından isim değişikliğinin uygun görülmesinin ardından konu Temmuz ayı belediye meclisine getirildi. Mecliste oy çokluğuyla kabul edilen isim değişikliği mahalleliler tarafından memnuniyetle karşılandı.
Meclis toplantısı sonrası kararı sosyal medya hesabından bildiren Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis ise; “Cuma günü yaptığımız belediye meclis toplantısında Danabaş mahalle sakinlerinin müracaatları doğrultusunda mahalle isminin Çamlıdere olarak değiştirilmesine karar verilmiştir. Hayırlı Olsun.” Dedi.
Konu ile ilgili bilgi veren Çamlıdere Mahallesi Muhtarı Hikmet Bilgin; “Daha önce Danebaş olan mahallemizin adı bir süre sonra Danabaş olarak değiştirilmişti. Ama uzak memleketlere okumaya giden çocuklarımız mahallemizin ismini söylerken alay konusu olduğunu söylediler.
Biz de mahalle halkı olarak gerekli imzaları topladıktan sonra konuyu Kaymakamlık ve Belediyeye 9 Haziran tarihli dilekçemiz ile ilettik ve olumlu karşılandı. Bunun sonucunda da Belediye meclisinde görüşülerek karar alınmasıyla köyümüzün ismi Çamlıdere oldu.” Dedi.
Meclis Ağustos’ta Tatil
Toplantının görüşülen son gündem maddesi ise Belediye Meclisinin Ağustos ayında tatil edilmesi ve meclis toplantısının Eylül ayında devam etmesine karar verildi.

Share
288 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+9 = ?