logo

Belediye Meclisi toplandı. Gündemden çok, gündem dışı konuşuldu..

Belediye Meclisi toplandı. Gündemden çok, gündem dışı konuşuldu..

Vezirköprü Belediyesi Şubat ayı meclis toplantısını
Belediye Kültür Merkezi konferans salonunda geçtiğimiz hafta Çarşamba günü gerçekleştirildi.

Vezirköprü Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis başkanlığında gerçekleştirilen meclis toplantısında iki gündem maddesinin yanı sıra bir ek madde ve Fen İşleri’nden gelen bir madde görüşüldü.
Toplantıda görüşülen ilk gündem maddesi Tapu Kadastro işleriyle ilgili olarak Alancık, Aydınlı, Başalan, Bektaş, Boruk, Elmalı, Göl, Göllüalan, Kadıçayırı, Karkucak, Kızılcakoru, Kuşçular, Mahmatlı, Özkuruçay, Sarıalan, Sırbaşmak ve Teberük mahallelerinde bilirkişi belirlenmesi oldu.
Buna göre, Alancık Mahallesi’nde Celal Yahşi, İsmet Aslan, Muzaffer Yahşi, Aydınlı Mahallesi’nde Selami Günel, Halil Çapkın, Başalan Mahallesi’nde Resul Özkaya, Enver Turan, Bektaş Mahallesi’nde Ekrem Yazıcı, Ramazan Yıldız, Boruk Mahallesi’nde Ayhan Kartal, İsmet Kartal, Elmalı Mahallesi’nde Sebahattin Cihan, Cafer Sarı, Göl Mahallesi’nde Kazım Hilalay, Nurettin Geyik, Kerim Demirel, Necmettin Tekin, İsmet Güler, Yunis Kaçar, Göllüalan Mahallesi’nde Yakup Gül, Ahmet Torun, Kadıçayırı Mahallesi’nde Hayrettin İyisoy, Mustafa Doğu, Kargucak Mahallesi’nde İbrahim Kavas, Yusuf Satılmış, Kızılcakoru Mahallesi’nde Halil Yılmaz, Hüseyin Yılmaz, Kuşçular Mahallesi’nde Ali Karadaş, Mustafa Demirel, Mahmatlı Mahallesi’nde Hasan Kurnaz, Ahmet Edis, Ali Osman Bülbül, Özkuruçay Mahallesi’nde Mehmet Kocaman, Hüseyin Karaca, Abdullah Kırnaoğlu, Mehmet Keçi, Mustafa Uzun, Mutullah Danacıoğlu, Sarıalan Mahallesi’nde Ömer Torun, Kazım Çıplak, Sırbaşmak Mahallesi’nde Mehmet Bek, Ahmet Akça, Muhittin Demir, Teberük Mahallesi’nde Halil Hancı, Erhan Hancı, Yusuf Hancı bu mahallelerde bilirkişi olarak belirlendi.
Toplantıda görüşülen ikinci gündem maddesi ise Atık Pil, Atık Elektrikli ve Elektronik eşyaların bertarafının yapılması için yetki kararı alınması oldu. Buna göre, Vezirköprü Belediyesi tarafından Sıfır atık projesi amacıyla atıkların bertarafının yapılması amacıyla Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yetkilendirilen firmalarla sözleşme yapılması amacıyla Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis’e yetki verilmesi konusu görüşüldü.
Mecliste görüşülen diğer bir gündem maddesi ise Vezir İmar Enerji’ye araç alımıyla ilgili oldu. Buna karara göre, şirketin bünyesinde bulunan ve Vezirköprü Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis tarafından makam aracı olarak kullanılan otomobilin satılarak yerine iki adet otomobilin alınması konusu görüşüldü. Araçlardan bir tanesinin Fen İşleri’nde kullanılmak üzere bir diğer aracın ise arazi aracı şeklinde olacağı ifade edildi.

Gündem dışı..
Toplantı sonrasında yapılan çalışmalar hakkında bilgilendirme yapan Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis, “Oymaağaç ve Yağınözü mahallelerinde beton ve parke çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Kıranalan mahallemizde beton yol çalışması bitiyor. Meşeli’yi bitirdik. Bundan sonra da Çekalan kısmında çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Şu anda Kületek’teyiz, bir de Kurtköprü’de çalışmamız olacak. İmkanlarımız el verdiği sürece hem parkede hem yolda kumlama çalışmalarımız var. Arıca Mahallesi’ndeki yayla yolunu kumlayacağız. Narlısaray’da beton yol çalışmamızı tamamladık. Alancık’da çalışacağız. Teberük-Paşaköy arasında bir genişletme yapacağız.
Huzurevi inşaatımız devam ediyor. İkinci bloğun son aşamasına geldik. Buranın tamamlanmasının ardından da üçüncü bloğa geçeceğiz. Pandemiden dolayı yardım toplayamıyoruz, sadece bağışlarla götürüyoruz. Çakırtaş Mahallemizdeki Sıfır Atık Tesisi projemizin inşaatına başladık. İlerleyen süreçte de burayı hizmete açacağız.
Vezir Otelimiz bitti, şu anda temizliğine başladık. İç mefruşatını önümüzdeki günlerde tamamlayacağız. Şu anda alt bodrum katının temizliğini yapıyoruz. Belediyemizin altında bulunan eski Karadaş Marketin yerini şu anda belediyemize kazandırıyoruz. Vezneyi de alt kata alıyoruz.
TOKİ evlerinin önündeki dört adet koruma altındaki binaların yetkileri tamamlandıktan sonra ihalesine çıkıyoruz. Dedi.
Sanayi Bölgeleri sürüyor..
Vezirköprü’de yapılması uzun süredir gündemde olan küçük ve organize ile Besi Organize sanayi çalışmalarının sürdüğünü söyleyen Sadık Edis, yeni Belediye binasının da gündemde olduğunu söyledi. Edis:

Avdan Mahallesi’ndeki Küçük Sanayi sitesi bölgesindeki çalışmamız kapsamında bakanlığa jeolojik etüd sonuçları verildi. Bakanlık sonrası imar planını tamamlamış olacağız. Daha sonra TOKİ ile birlikte buranın projelendirme, talep toplama işlemi başlayacak. Oradaki çalışma da sürüyor.
Besi Bölgesi ile ilgili müteşebbis heyeti oluştu. Şuanda resmi olarak başvurularını yapıyor. İnşallah Vezirköprü Besi OSB’yi daha güzel tanzim edeceğiz. Bizim bu memlekette bunlara ihtiyacımız var. Göçü önlemek, istihdam yaratmak zorundayız.
Karma Sanayi’nin askı süresi bitti. Küçük Sanayi Sitesinin yanındaki yaklaşık 2 bin dönüme doğru olan bölüm tamamlanacak. Tekstil için gelenler için de yar göstereceğiz. Kenevir için gelenlere de yer göstereceğiz. Keşke 1994 yılında yapılan imar revizyonunda bu vizyon ortaya konsaydı. Pazartesi günü yeni belediye hizmet binasını projelendirmek için görücüye çıkarıyoruz.” İfadelerine yer verdi.

Share
45 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+2 = ?