logo

Belediye Meclisi üyelerine maaş kararı!

Belediye Meclisi  üyelerine maaş kararı!

Vezirköprü Belediye Meclisi’nde 2017 yılının ilk toplantısında uzun zamandır reddedilen oturum hakkı uygulaması yeniden gündeme geldi.
Vezirköprü Belediyesi’nde ilk kez oturum hakkı ücreti çıkarılmış oldu. Bundan sonra her oturum için üyeler 100 lira ücret alacaklar.

Vezirköprü Belediye Meclisi 2017 yılının ilk toplantısını geçtiğimiz çarşamba günü yaptı.
Komisyonların da seçildiği toplantıda en öne çıkan konu Belediye Meclisi üyelerinin oturum ücreti almasının karara bağlanması oldu.
Daha önce de teklif edildiği halde kabul edilmemiş olan Belediye Meclis üyelerinin oturum ücreti alması kararı bu meclis toplantısında 2 red oya karşılık kabul edildi.
Bundan sonra Belediye Meclis üyeleri oturum başına 100 lira alacaklar.
Vezirköprü Belediyesi Denetleme Kuruluna Zühtü Tok, Ayhan Bayar, Muhsin Aker, Haşim Aruç ve Bünyamin Başar seçildiler.
Belediyeye sözleşmeli personel alınması ve fazla mesai ücretleri de karar bağlandı.
Şehitler yaşayacak
Daha önce 11 şehidin isminin Belediye tarafından yapılan Kültür Evleri’ne, park ve cadbaşkandelere verilmesi kararına bu mecliste 24 şehidin isminin daha verilmesi eklendi.
Karapınar Mahallesi’ndeki Kültür Evi Müftülüğe, Türkmen Mahallesi’ndeki Kültür Evi’nin ise Milli Eğitim ve Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’ne 5 yıllığına tahsis edildi.
Galericiler Sitesi yeşil alan çıktı
İlçemizde yapılacak olan Galericiler Sitesi için alınan alanın yeşil alan çıkması üzerine, arsa tekrar komisyona havale edildi.
Güneş Enerjisine kredi
Güneş Enerjisi Santrali kurulması için İller Bankası’ndan 5 milyon lira kredi kullanabilmesi için Başkan Edis’e yetki verildi.

Share
12691 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+9 = ?