logo

Belediyelerin komisyonlarından geçince devreye girecek.. Vezirköprü İmar Revizyonu Bakanlıktan geçti.

Belediyelerin komisyonlarından geçince devreye girecek.. Vezirköprü İmar Revizyonu  Bakanlıktan geçti.

İlçemizde en son 1994 yılında yapılan İmar Revizyonu gelişen Vezirköprü’ye yetmeyince yeni bir imar revizyonu çalışması başlatılmıştı. Özellikle son yıllarda imar planı Vezirköprü’nün ihtiyaçlarına cevap vermekten uzak kalmıştı.

Ancak yeni imar revizyonu çalışmasının uzun zamandır sürmesi ilçede rahatsızlık yaratmaya başladı. Arsası olan vatandaşların “ne kadar çekme olacak, kaç kat çıkabileceğim?” soruları yanıtsız kalırken, özellikle yeni hastane tarafında imara açılması beklenen tarlaların arsaya dönüşmesi de merak ediliyordu.
Edinilen bilgiye göre; Vezirköprü’nün yıllardır beklediği yeni imar revizyonu planı Tarım Bakanlığı’nın onayından geçti.
İşin en zor kısmı olarak görülen Tarım Bakanlığı ayağı tamamlandıktan sonraki süreçte planın Vezirköprü ve Büyükşehir Belediye Meclisi komisyonlarından geçince yeni imar planı devreye girmiş olacak.
Peki ne gibi değişiklikler var?
Yeni imar planı ile Vezirköprü’de yeni hastaneye doğru yaklaşık 750 dönüm tarla imara açılacak. Böylece yeni konut alanları oluşacak ve ilçe yeni hastaneye doğru büyüyecek.
Vezirköprü’nün bazı yerlerinde kat yüksekliği 1 kat artacak. Böylece hemen yanındaki binaya göre yaşanan kat haksızlığının önüne geçilmeye çalışılacak.

Önceki imar planındaki aksaklıklar düzeltilecek. Arsalardaki çekme payları kimi bölgelerde azalacak.
Yıllardır yapı kayıt belgesi alamayan Yaşam Sitesi sakinleri bu planın devreye girmesinden sonra alan olarak imarlı bölge içine girecek ve bu güne kadar yaşadıkları sıkıntılar çözülmüş olacak.

Share
100 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+4 = ?

#

Belediyelerin komisyonlarından geçince devreye girecek.. Vezirköprü İmar Revizyonu Bakanlıktan geçti.” için 1 yorum

  1. selami : diyor ki:

    peki ne zaman sonuçlanacak revizyon çalışmaları acaba bilgi var mı?