logo

Belediye’ye 10 dönümlük tarla tahsis edildi

Belediye’ye 10 dönümlük  tarla tahsis edildi

Vezirköprü Belediyesi’nin istediği Çakırtaş Mahallesi’ndeki yaklaşık 10 dönümlük araziyi Samsun Büyükşehir Belediyesi’nden 5 yıllığına ücretsiz tahsisi onaylandı.

Vezirköprü Belediye Başkanlığı’nın Samsun Büyükşehir Belediyesi Emlak ve İstimlak Dairesi Başkanlığı’ndan 2020 Haziran ayında 5 yıllığına ücretsiz tahsis talebinde bulunduğu öğrenilen Çakırtaş Mahallesi’ndeki 10.900 m2’lik tarla nitelikli taşınmaz talebi Büyükşehir Belediye Meclisi’nde onaylandı.
İlçe merkezine yakın olması nedeniyle Belediye hizmetlerinde kullanılmaya müsait olduğu belirtilen tarlanın 5 yıl süreyle bedelsiz olarak tahsisi talep edilmişti.
Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi’nin 17.06.2020 tarih ve 8-1-196 sayılı kararında 5 (Beş) yıl süre ile Vezirköprü Belediyesi’ne tahsisinin yapıldığı, ilgili kanun gereği Samsun Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na atık bertarafı, sıfır atık ve birinci sınıf atık geri getirme merkezi olarak kurulup Belediyelerince işletilmek üzere, Belediye hizmetlerinin daha efektif ve çağın gereklerine uygun şekilde yürütülmesini temin etmek amacı ile taşınmazın Belediyelerine yapılan tahsisinin kaldırılarak mülkiyetinin Belediyelerine devredilmesi talep edilmesi kabul edildi.

Share
328 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+8 = ?