logo

Binici: Samsun’un 5 ilçesi büyüklüğünde olan Vezirköprü’nün, büyüklüğü oranında hizmet alamadığını, öğretmenleri noksan okullarda yetişen öğrenciler üniversite sınavını kazanamayacaklarını Samsun’un eğitimci Valisine anlattı. Vezirköprü’nün Sorunlarını Seslendirmek Zorundayız! 23 Eylül 2001 Pazar

Binici: Samsun’un 5 ilçesi büyüklüğünde olan Vezirköprü’nün, büyüklüğü  oranında hizmet alamadığını, öğretmenleri noksan okullarda yetişen öğrenciler  üniversite sınavını kazanamayacaklarını Samsun’un eğitimci Valisine anlattı. Vezirköprü’nün Sorunlarını Seslendirmek Zorundayız! 23 Eylül 2001  Pazar

Vezirköprü’nün okul ve öğretmen sorunları için başkanlığında bir heyet Samsun’un eğitimci Valisi Muammer Güler’i Samsun’da ziyaret etti.
Öğrendiğimize göre: DSP Başkanı Hidayet Bektaş, MHP Başkanı Osman Muşta, ANAP Başkanı Baha Kalaycıoğlu heyete katılmadı.
Heyet, Samsun Valisi Muammer Güler’e, okullarda 148 branş, 47 sınıf öğretmeni noksan olduğu bu da öğrencile­rin yetişmelerini olumsuz etkileyeceği­mi, liseyi bitirecek öğrencilerin noksan öğretmenle yetişmeleri halinde üniversiteyi kazanmayacaklarını bu çocuklara haksızlık olacağını söyledi.
Muhabirimizin bu konuda haberi şöyle: Belediye Başkanı Suat Binici, Göl Belediye Başkanı Ah­met Avcı, İl Genel Meclis Üyeleri; Hüseyin Fakı, Mustafa Arslan, Arslan Ko­çak ve Ali Bilgin ile CHP Başkan Yar­dımcısı İhsan Cömert, Samsun Valisi Muammer Güler’i zi­yaret ederek ilçe­mizin 148 branş, 47 adet sınıf öğretme­nine ihtiyaç olduğu­nu son atamalarda 25 branş, 5 sınıf öğret­meni verildiğini böylece öğretmen açığı­nın toplam 165 kişiye indiğini, bu şekilde Vezirköprü’de eğitim ve öğretimin sağlıklı olmayacağını, veli­lerin boğazlarından keserek çocuklarını okutmak için gayret gösterdiklerini çevre ve ülke genelindeki öğrencilerle üniver­site sınavlarında bu durumda yanşama­yacaklarını böylece emeklerinin boşa gideceğini söylediler.
Belediye Baş­kanı Suat Binici bu konuda verdiği demeçte: Siyasetçinin görevinin İlçenin so­runlarını ilgili yerlere götürmek, çare ara­mak ve inatla takip etmek olmalıdır.
Samsun’un 5 ilçesi büyüklüğünde olan ilçemizin hakkını bu orana göre almak bizim görevimiz ol­malıdır. Sayın Vali­miz bizi 40 dakikaya yakın dinlemiş gereğini yapacağını Vezirköprü’ye hakkının verilmesi için yar­dımcı olacağını, ayrıca arsa temin edilirse hemen 32 dershanelik bir okul yapılmasını sağlayacağını söylemiştir.
İlçemizin sorunlarını her zaman her mekanda seslendirmeye devam edeceğiz. Dedi.

Öğretmen noksanlığı velileri üzüyor..
Vezirköprü Köylerinde 12 Okul Kapalı
VATANDAŞ’a telefon açan veliler, ilçe okullarındaki öğretmen noksanlığın­dan yakmıyorlar.
Vezirköprü okullarında halen 148 branş, 52 sınıf öğretmeni açığı oldu­ğu belirtiliyor.
Öğretmen açığı nedeniyle ilçede 12 okulun halen öğrenime açılamadığı verilen haberlerden…
Öğretmen açığı nedeniyle ilçede 12 okulun halen öğre­nime açılamadığı ve­rilen haberlerden…
Öğretmen açığı, askere gidenler ve çeşitli nedenlerle her gün artış gösteriyor.
Samsun il mer­kezinde öğretmen fazlalığı olduğu, diğer ilçelerin önemli kısmında noksanlığı bulunamazken, Vezirköprü’nün kaderi üzüyor velileri…
Vezirköprü’de Çekilen Keloğlan’ı 6 Ekim’de İzleyeceğiz
Bilindiği gibi yaklaşık 60 kişilik kadro ile TRT adına Vezirköprü’ye gelen Devlet Tiyatrosu Sanatkârları yirmi gün civarında ilçemizde kalarak; Esenköy, Kaya boğazı, Uluçay’ların Bidene değir­meni ile Bedesten’de özel dekorlarıyla Keloğlan Masalları filminin çekimini yaptılar.
TEK’ER’lerin evinde de Keloğlan’ın kadı tarafın yargılaması yapıldıktan sonra Amasya’ya da çekimi bitirdiler.
TRT’den öğ­rendiğimize göre: KELOĞLAN MASALLARI Filmi 6 Ekim 2001 Cumar­tesi akşamı 18.35’te, 20 dakika ile ilk defa gösterime girecek. On üç hafta gösterimi sürecek. Haftaya TRT’nin KELOĞLAN MASALLARINI kaçırmayın!
Saadet Partisi Vezirköprü’de de Kuruldu
Saadet Partisi Vezirköp­rü Şubesi açıldı. İlçe Başkanlığına görevlendirilen Süley­man ŞAHİN, görüşlerini gaze­temize şöyle anlattı:
Toplumun her kesimini kucaklayan bir kadro ile yola çıktık. Ülkemizin Sosyal ve Ekonomik yönden kalkınması için çalışağız vatansever herkese Saadet Partisinin kapılarının açık olduğunu arz ederim. Dedi.
Süleyman Şahin başkanlığında kurulan Saadet Partisi İlçe Teşkilatı yönetim kurulu şu kişi­lerden oluşuyor.
Mehmet Figen, Osman Bezirgân, Mustafa Yavuz, Ahmet Mansur Şahin, Şükrü Aslan, İbrahim Doğan, Emin Özata, Salih Şahin, Ab­dullah Kaya, Bayram Türkoğlu, Cezmi Toprak, Ali Şahin, Hasan Pulat…

Share
6 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+6 = ?

BENZER HABERLER

Kültür Sanat
BİLMEDİN

BİLMEDİN

Kültür Sanat
Hayat Zorlaştı

Hayat Zorlaştı

Kültür Sanat
NE FARKIN VAR

NE FARKIN VAR

Kültür Sanat
GÖÇÜME BENİM

GÖÇÜME BENİM

Kültür Sanat
TERK EDİP GİDİYOR

TERK EDİP GİDİYOR