logo

Bir aksilik çıkmazsa.. Offroad Heyecanı 14-15 Ağustos’ta

Bir aksilik çıkmazsa.. Offroad Heyecanı 14-15 Ağustos’ta

Vezirköprü’de başladığı ilk yıldan bugüne kadar yoğun ilgi gören offroad heyecanı ilçemizde bir aksilik çıkmazsa 14-15 Ağustos tarihlerinde düzenlenecek.

Geçtiğimiz yıl pandemi engeline takılınması nedeniyle gerçekleştirilemeyen ve bu yıl Artvin’in Murgul ilçesinde 10-11 Temmuz’da yapılacak olan Muroff yarışlarıyla başlanılması planlanan offroad yarışı heyecanı ikinci olarak ilçemizde herhangi bir aksilik çıkmazsa 14-15 Ağustos tarihlerinde gerçekleştirilecek.

Konuyla ilgili olarak gazetemize bilgi veren Vezirköprü Offroad Kulübü başkanı Abbas Tasalı; “TOSFED bizlerde yarış için tarih belirlememizi istedi. Biz de yönetim olarak 14-15 Ağustos Cumartesi ve Pazar gününde karar kıldık.” Dedi.
Tasalı; “Şuan için yer konusu bir netlik kazanmadı ama ilk önceliğimiz yarışların 2019 yılında olduğu gibi bu yılda İncesu mevkiinde gerçekleştirilmesi. Aksi bir durum olması halinde ise yine ilçemiz Kunduz mevkii yada Samsun’da uygun görülen bir alanda 2021 Karadeniz Offroaf Kupası yarışlarını gerçekleştireceğiz.” Şeklinde konuştu.
Bu tarihlerin pandemi kurallarına uyulacağı garantisi verilerek belirlendiğini ifade eden kulüp başkanı Abbas Tasalı; “Bu yarışlarla amacımız ilçemizin tanıtımına katkıda bulunmak. Bununla birlikte de ilçemizde en çok seyirci potansiyeline sahip offroad mücadelesini Vezirköprü’de gerçekleştirerek içinde bulunduğumuz pandemi döneminde ilçemiz halkını bir nebze olsun psikolojik olarak memnun etmektir.” Dedi.
İlçemizde düzenlenmesi planlanan yarışın ardından 28-29 Ağustos’ta Ardeşen’de Ardoff Kulübü ev sahipliğinde, 18-19 Eylül tarihlerinde Ünye’deki Ünoff ev sahipliğinde, 2-3 Ekim tarihlerinde Fatsa’da Fatoff ev sahipliğinde ve son olarak 23-24 Ekim’de ise Trabzon’da Troff kulübünün ev sahipliğinde yarışların düzenlenmesi hedefleniyor.

Share
50 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+9 = ?