logo

BİR ALDATMA HİKÂYESİ


İhsan Cömert
comert_ihsan@hotmail.com

Bizim toplum bir mizah toplumudur. Bunun için de halkımızın dilinde Temel-Dursun adıyla ya da Nasrettin Hoca’ya atfedilen birçok fıkra ve hikâye dolaşmaktadır.
Yazımın başlığına kime ait olduğunu hatırlayamadığım bir aldatma hikâyesi ya da fıkrası diyebileceğimiz sözle başlamak istedim.
Hikâye şöyle;

Adam, eşinin kendisini aldattığından şüpheleniyormuş,

Eşinin kendisini aldatıp aldatmadığından emin olmak için bir hafiye (ajan) tutmuş,

Adam, sabah evde karısını yalnız bırakıp işe gitmiş, kiralık hafiyede anlaşma gereği başlamış evi gözlemeye!..

Adam evden ayrıldıktan sonra evin önüne siyah Mercedes ile bir bey gelmiş,

Adamın eşi süslü püslü giyinmiş atlamış Mercedes’e,
Hafiye başlamış takibe;
-Siyah Mercedes biraz yol aldıktan sonra dört katlı bir apartmanın önünde durmuş,
Süslü kadınla Mercedes’i koşan yakışıklı genç adam Mercedes’ten inmiş, apartmanın ikinci katında bulunan bir daireye girip perdeleri kapatmışlar.
Akşam saatlerine süslü kadınla Mercedes’i koşan yakışıklı apartmandan çıkmışlar, aynı Mercedes’le yakışıklı adam, adamın (kadının) evine bırakır.

Kiralık hafiye kadının eşini bu siyah Mercedes’liyle aldattığından artık iyice emin olmuştur.

Hafiye kadının kocasına gider, olduğu gibi anlatır.
Ancak; kadının eşi adam olaydan tam tatmin olmaz, kiralık hafiyeye sorar;

Apartmanın ikinci katındaki dairenin perdelerini kapattıktan sonra eşi ile siyah Mercedes’li adamın o kadar uzun saatler evde ne yaptıklarını gördün mü (?…) diye sorar.

Hafiye; “Hayır onu görme şansım yoktu” der.

Adam; desene iş gene şüpheli kaldı!…
Gelelim bizim Havza-Vezirköprü yoluna;
Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın en iyi bakanlarından biri olan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Sayın Adil KARAİSMAİLOĞLU’nun Havza-Vezirköprü yolu inşaatını incelemeye gelmesi bir şanstı.
Her şeyde olduğu gibi Vezirköprü’nün Ak Partili siyasetçileri bu şansı da değerlendirememişler.
Sayın Tayyip ERDOĞAN da Vezirköprü’ye gelse bu ilçenin siyasetçileri sınıfta kalır.
Sayın Ulaştırma Bakanı inceleme sırasında yaptığı konuşmada;

Havza- Vezirköprü yolunun 15 km’si yapılacak demekle neyi kastetmiş olabilir.
Yukarı da anlatmaya çalıştığım gibi,
Havza-Vezirköprü yolunun yapılması yine şüpheli mi kaldı?…
Her şey bir aldatma hikâyesi mi?…

Share
10 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+1 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Büyüyen Vezirköprü..

  01 Aralık 2021 Köşe Yazıları

  Vezirköprü merkezi olarak bilinen ve Belediye binasın yanında Hükümet Konağı, Emniyet ve PPT gibi binaların başka deyişle halkın sürekli işlerinin olduğu yerlerden oluşan alanın değişmesi gündemdeki yerini koruyor. Vezirköprü'nün özellikle Hastane'nin şehrin Havza tarafındaki sınırına taşınması İlçe'nin mücavir alanının büyümesi çarşının da alanını genişletti. Hastane taşındıktan sonra Vezirköprü Belediyesi'nin binasının da Esentepe Mahallesi'ne taşınması için çalışma başlatılması merkezdeki esnafın olduğu kadar şehrin diğer mahallelerindeki v...
 • DERLEME

  01 Aralık 2021 Köşe Yazıları

  Gazetecinin görevi muhalif olmaktır. Olumsuz olanları kamuoyu ile paylaşmak, bu olumsuzluklara ilgililerin dikkatini çekmek, kamuoyunun da duyarlılığını sağlamaktır. Olup bitenleri, olması gerekenleri kamuoyu ile paylaşmaktır. Bıkmadan, yılmadan, usanmadan yazmaya devam edeceğiz. Çünkü; biz halkız, vatandaşız. Yani partimiz Vezirköprü'dür. -“Vezirköprü Partisiyiz” ismini bu yazdığımız gazeteye rahmetli Vefai abi koymuştu. Biz de Vefai abiye verdiğimiz söze sadık kalarak, partiler üstü kalmaya yani Vezirköprü Partisi olmaya devam edeceğ...
 • Beklemeye devam!

  24 Kasım 2021 Köşe Yazıları

  “Kavak OSB Yatırımcılara Fırsat sunuyor.” “Kavak OSB Yatırımcılar için çekim merkezi” “Kavak OSB Samsun'un en büyüğü olacak” “Havza OSB'de 50 milyon liralık yeni yatırım” “Havza OSB'ye 10 milyon liralık yatırım kararı” “Havza OSB'de 7 milyon euroluk yeni yatırım kararı” “Suluova OSB'ye 6 ayda 24,5 milyon yatırım” “Merzifon OSB'ye 19 fabrika geliyor” “Vezirköprü'ye 3 sanayi yapılacak” “Vezirköprü'ye en özel OSB yapılacak” İnternette bir arama motoruna ilçelerin ismiyle birlikte OSB haberleri yazın, karşınıza bu haberler çıkıyor. Samsu...
 • AĞAÇ- İŞ OLMAZSA VEZİRKÖPRÜ KÖY OLUR

  24 Kasım 2021 Köşe Yazıları

  Samsun'dan sık sık ziyaretimize gelen dostumuz Şaban Bey'le sohbet ediyoruz. Şaban Bey toplumsal konulara ülke ve dünya sorunlarına kafa yoran, düşünce üreten bir dostumuz. Sohbet ederken fikir olarak yararlandığım için kendisini dikkatle dinlerim. Vezirköprü ile ilgili gözlemlerini şöyle anlatıyor dostum Şaban Bey. Yıllardan beri Vezirköprü'ye gelirim. Her sosyal sınıfla toplumsal, siyasal sohbet ederim. Yıllardır Vezirköprü'nün makûs talihi hiç değişmez. Örneğin; Türkiye'de otoban olmayan yollar pek kalmadı. Havza'dan Vezirköprü yoluna gi...