logo

Bir kova suya hasret Vezirköprü halkına, Başkan Binici: “Kısa Sürede Su Sıkıntısından Kurtulacağız” 26 Ağustos 2001 Pazar

Bir kova suya hasret Vezirköprü halkına, Başkan Binici: “Kısa Sürede Su Sıkıntısından Kurtulacağız” 26 Ağustos 2001 Pazar

Vezirköprü halkı şimdi bir kova suyun hasretini çekiyor.
Sade halk değil, Belediye Başkanı Suat Binici’de kaynaktaki sorumlu bir insan olarak aynı sıkıntının daha büyüğünü yaşıyor.
Konuşuyoruz Başkan’la:
Geçici çare
-Kargucak köyü Cambaz Çayı’nda kazılan kuyudan, on beş gün içinde geçici çare olarak su getireceğiz. Bu bizi rahatlatacak. Tabii suyun tahlili de gerekli bu çalışmanın olumlu sonuçlanacağını umuyoruz.
Tepeören suyu
İkinci olarak daha önce Tepeören’de bulduğumuz bol suyun kaynağında gerekli yatırımları yaptık.
İller Bankası, ishale hattı projesini yaptırıyor. Kısa süre içinde biter. Bittikten sonra Kargucak’taki yüksek bir yere depo yapımı ile boruların döşenmesi kalıyor.
İller Bankası ihale edip yaparsa, ne ala; yok Belediye’ye bırakırsa; halkımızla, Belediyemiz iş birliği halinde yaparız.
-Halihazırda iki büyük depomuz var. Büyük depodan; Çayırbaşı, Nalbantlı, Abdulgani, Değirmenbaşı gibi büyük mahalleler su alıyor.
Bu deponun suyu Yürükçal ve Oruç Köyü’nden geliyor.
Küçük depo
Vezirköprü’nün yeni kurulan Yenikent, Hastane kesimi, Kuruçay ve Hıdırlık mahalleleri küçük depodan su alıyor. Bu depo 4 metre yükseklikte 36 saatte doluyor. Bu depoya Kuşçular bölgesinden su geliyor.
Bu deponun birinci doluşunda hastane tarafına, ikinci 36 saatte yeniden dolduğunda; Hıdırlık, Kuruçay mahallelerine su verilmektedir.

DSP Milletvekili partilerinin kapalı binasına giremedi. Bu şekle üzüldüğünü söyleyen Şenel Kapıcı:
“Vezirköprü Küçük İlçeler Kadar da Hizmet Alamıyor”
Vezirköprü’ye önceki hafta DSP’nin iki milletvekili geldi.
DSP Samsun Milletvekili Yekta Açıkgöz, partide konuştuktan sonra İlçe Başkanı Hidayet Bektaş’la Kunduz’a gitti.
İkinci hafta DSP Milletvekillerinden Şener Kapıcı geldi. Hüseyin Şengül’le yemek yiyen, gazetemizi de ziyaret eden Kapıcı’ya parti binası açılmadı.
Muhabirimiz Ferzat Vural’ın yaptığı izlemede parti önünde konuşan Kapıcı:
-Sizlerin sorunlarını, sıkıntılarınızı dinleyip, yapılacak işleri de saptayıp çare aramak için ilçenize geldim.
Başbakanımız Ecevit, meclis tatildeyken daha fazla çalışalım. Halkın derdini saptamak için bizlere talimat verdi.
Biz buraya sizlerin dertlerini dinlemek için geldik. Ne yazık ki parti binamız kapalı. Burada hüsrana uğradım. Nasıl olur?.. Birinci ve iktidarda olan bir partinin binası aylarca kapalı olsun!
Nerede parti başkanı, ilçe yönetimi? Halk bize nasıl ulaşacak, derdini kime anlatacak?
Vezirköprü, adamsızlığından Samsun’un en talihsiz ve garip ilçesi oldu…
Ziraat Bankası’nda Memur Bırakılmıyor
Vezirköprü, hakkını savunacak adam olmayışı, her alanda talihi olumsuz etkilenmektedir.
Gidiniz Tapu Dairesine kalabalıktan içeri giremezsiniz; yükü 2-3 memur çeker. Civar ilçelerde o kadar nüfus ve iş yoktur; en az 8-10 memur çalışır.
Şimdi 20 memur çalışan Ziraat Bankası tıklım tıklımdır. İçeri zor girersiniz. Vezirköprü’nün 139 köyü, 360 yerleşim merkezi olan Vezirköprü’nün talihsizliğine bakın…
Vezirköprü’de 10 kişilik normal kadro kalırken, Havza’da 21, Bafra’nın iki şubesinden birinde 40, Çarşamba’nın sadece Yeşilırmak şubesi 20 kadro ile çalışacak.
Koca Vezirköprü’nün Ziraat Bankası 10 norm kadroya bırakılıyor. El insaf!

Share
25 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+5 = ?