logo

BİR YIL FETÖSÜZ!…

BİR YIL FETÖSÜZ!…

Türk Eğitim-Sen Şube Başkanı Bünyamin Kamçi:

Hain kalkışmanın üzerinden bir yıl geçti. Devlet içerisine yıllar yılı kümelenmiş, beslenmiş, semirmiş bir yapılanma ülkemize acılar yaşattı.
Yıl içerisinde meslekten ihraçlar,açığa almalar, gözaltılar ve tutuklamalar yaşandı. Arada yüzlerce, binlerce masum insanlar aileleri ile birlikte gözlerimizin önünde trajedi yaşadılar.
Terör örgütü suçlamaları ile karşı karşıya kaldılar. Bir çokları yanılmışız dedi,kenara çekildi,kimileri de yeniden televizyon programlarına devam ederek daha dün methiyeler düzenledikleri Fetönün “ne kadar acımasız bir örgüt olduğunu”milyonların gözüne bakarak anlattılar.
FETÖ ile mücadele de en adil, dürüst ve şiddetli şekilde devam etmelidir. Ciddi mağduriyetler oluşmamalıdır. Suça bulaşmış olanlar en ağır cezaları almalıdır. Onların cezasız kalmaması lazım. Bu yapılan işlerin adil yargılama kuralları içerisinde olmalıdır. Bütün bunlar için Ohal Komisyonu kuruldu.17 temmuz-14 eylül tarihleri arasında da başvuruları kabul edecekler. Temennimiz adil olmalarıdır. Adaletin olmadığı yerde hiçbir şey olmaz. Zulümle abat olunmaz.
2010 yılında Türk Eğitim Sen’in Fetö’nün kurum yapılanmasına karşı yaptığı uyarılara kulak asmayanlar bu ülkede bu acıların yaşanmasına sebep olanlardır. Biz “bunlar hain” derken Pensilvanya’ya övgüler düzen, bizleri suçlayan sendika başkanları, siyasiler vardı. Sonra hepsi çark etti.
Sonradan çıkıp ta alanlarda bağırmak bir şey ifade etmez,yaşanan acıları geri getirmez.
15 Temmuz tarihinde ülkemiz bir işgalin eşiğinden dönmüştür. Ülkede böyle bir hain kalkışmaya teşebbüs edenler altta bulunanlar mı idi? Bunlara kaynak,finans ve zaman sağlayanlar tespit edilmelidir,yüce Türk adaleti önünde hesap vermelidirler.
Sadece etli pilav yiyenleri değil,onların ekonomik ve siyasi finansörleri bulunarak en ağır ceza verilmelidir. Tabandan tavana doğru yapılacak bir mücadele ülkemizi bu beladan kurtaracaktır.
Böyle bir acı olayı yaşamış olan ülkemizi yöneten idareciler daha hassa olmalıdırlar. Görülen o ki bu fırsatı değerlendirmeye çalışan farklı gruplar vardır. Başka 15 Temmuzlar yaşamamak için ulu önder Mustafa Kemal ATATÜRK’ün kurduğu cumhuriyeti ilelebet korumalı ve yaşatmalıyız.
Tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet dileriz.

Share
662 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+3 = ?