logo

Biz Karma Sanayi istiyoruz!

Biz Karma Sanayi  istiyoruz!

Geçtiğimiz hafta Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz’ın “Organize Sanayi için Düğmeye basıyoruz” açıklamasından sonra gözler yeniden Vezirköprü Ticaret ve Sanayi  Odası Başkanı Fişekci’nin bulduğu MERA’ya çevrildi.

Vezirköprü’nün uzun zamandır konuştuğu ancak ilerleme kaydedemediği sorunlarından olan SANAYİ SİTESİ için yeni bir ümit doğdu.
Geçtiğimiz hafta Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz’ın “düğmeye basıyofişekciruz” açıklamasından sonra ilçede neredeyse küllenmeye başlayan SANAYİ tekrar konuşulmaya başlandı.
Konuyla ilgili olarak görüşünü aldığımız Vezirköprü Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Abdulkadir Fişekci, Vezirköprü’de İhtisas ya da Organize olarak adlandırılan sanayileri değil, KARMA SANAYİ BÖLGESİ olmak istendiğinin altını çizdi.
Geçtiğimiz hafta toplantıda da Yılmaz’ın açıklaması sırasında “Karma Sanayi istiyoruz” diyen Fişekci; Havza’nın İhtisas Organize olduğunu ancak daha sonra bunu Karma Sanayi’ye çevirmek için çok uğraştıklarını kaydetti.
Vezirköprü Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Fişekci:
– Büyükşehir Belediye Başkanımız da bulduğumuz ve önerdiğimiz mera arazisi üzerinde durduklarını kaydetti.
Başka bir gelişme olarak, bu mera için daha önce ödenmesi gereken para miktarı da artık yok. Dönüm başına 4 bin lira gibi bir miktar ödememiz gerekiyordu. Ancak yeni alınan bir kararla sanayi kurulacak alanlarda artık bu para alınmayacak. Dedi.
Bundan sonraki süreçte hızlı bir şekilde yer tahsisi için çalışmalara devam edeceklerini kaydeden Fişekci:
– Ancak kurduğumuz kooperatife üye kayıtlarımızın bir an önce istediğimiz seviyeye gelmesi gerekiyor. Yeni sanayide yer almak isteyen arkadaşlarımız biran önce kooperatife üye olmalılar. Büyük alanlara ihtiyacı olan sanayicilerimiz için de büyük alanların ayrılmasını sağlayacağız. Bu işleri tamamladıktan Türkiye’deki diğer karma organize sanayi bölgelerini gezerek bizim için en uygun olan planı ç1112izdirerek işe başlayacağız. Vezirköprü bu güne kadar çok geç kaldığı organize sanayi işini bir an önce çözmelidir. Artık bu ilçenin kaybedecek zamanı yok. Dedi.
Mutlaka karma organize sanayi olmamız gerekiyor. Direk organize sanayiyi Vezirköprü kaldırmaz. İhtisas organize sanayiler ise sadece bir kol üzerinden iş yapanlara uygun olur. Bizim çapımızdaki ilçeler için en iyisi karma organize sanayi olmaktır. Bakın Havza’ya, İhtisas Organize Sanayi kurdular. daha sonra burayı karma organize yapmak için uğraştılar. Sanayici için boşa geçirecek zaman yoktur. Dedi.

Share
1169 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+5 = ?