logo

Bölgesel Amatör Ligler Başlıyor

Bölgesel Amatör Ligler Başlıyor

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, futbolda Bölgesel Amatör Lig’in (BAL) 17 Nisan’da başlayacağını duyurdu.
Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) yeni tip Koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle oynanamayan BAL liginin 17-18 Nisan’da başlayacağını ve 15 haftada tamamlanacağını duyurdu.
Kovid-19 salgınının devam ettiği dikkate alınarak aynı il veya birbirine yakın il takımlarının aynı gruplarda yer alması esasına dayalı belirlenmiş gruplandırma sistemi ile grup müsabakaları ve bölge birinciliği müsabakaları ile lig tamamlanacak.
Bölgesel Amatör Lig 2020-2021 sezonu 9 bölgeye ayrılmış toplam 52 gruptan oluşacak ve takım sayılarına göre, iki veya üç devreli lig usulü olarak karşılaşmalar oynanacak.
Her grubun birinci olan takımı bölge birinciliği müsabakalarına katılmaya hak kazanırken, grubun en altında yer alan takım kendi ilinin yerel ligine düşecek.
Bölge birinciliğine katılma hakkı kazanan 52 takım 9 bölge ayrı tarafsız grup merkezinde müsabakalarını oynayacak ve bu 9 bölgeden birinci çıkan 9 takım TFF 3.ligine çıkmaya hak kazanacak.
Samsun takımları birbirleriyle BAL liginin 7.bölge ve 4.grubunda 4 takım ile Samsun’u temsil edecekler.
Atakum Belediyespor, Lâdik Belediyespor, Terme Evcispor ve Karasamsunspor Samsun’u 7.Bölge ve 4.grupta temsil edecek.
17 Nisan’da başlayacak olan grupta ilk hafta Atakum Belediyespor, Terme Evcispor’u sahasında konuk ederken, Vezirköprü Belediyespor’un kaptanlığını yapmış isimlerden Okan Yılmaz’ın takımı Karasamsunspor ise Lâdik Belediyespor’u sahasında konuk edecek.
7.Bölgede 6 grupta birinci olan takım profesyonel lige çıkacak.

Share
43 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+1 = ?