logo

Boyabat’ta yarım kalan Huzurevi için düğmeye basıldı Boyabat Huzurevi’ne Başlıyor Vezirköprü Beklemede

Boyabat’ta yarım kalan Huzurevi için düğmeye basıldı Boyabat Huzurevi’ne Başlıyor Vezirköprü  Beklemede

2013 yılında temeli atılarak bırakılan ve temeli çürüme tehlikesiyle karşı karşıya olan Huzurevi için çalışmalar ne zaman başlayacak?

2013 yılında arsası merhum hayırsever işadamı Kemal Kayalıoğlu tarafından bağışlanan ve Vezirköprü Kaymakamlığı’nca dönemin Kaymakamı Ozan Balcı tarafından protokol haline getirilerek Vezirköprü Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’na devredilen ve 5 dönüm arazi üzerine sadece temeli atılarak öylece çürümeye terk edilen huzurevinin akıbeti ne olacak?

Vezirköprü Belediyesi tarafından gerçekleştirilen mayıs ayı meclis toplantısında konu ele almıştı. İlçemizde yıllardır konuşulan ve önce komşu ilçe Havza’ya kaptırılan daha sonra Kaymakam Ozan Balcı zamanından başlatılmasına rağmen devamı getirilmediği için eleştirilen Huzurevi’ne Belediye yeniden gündeme taşımış ve gerekli çalışmalar için meclisten de yetki alınmıştı.
Hayırsever işadamı rahmetli Kemal Kayalıoğlu’nun arsasını bağışlayarak su basmanına kadar da yapılmasını sağladığı Huzurevi daha sonra olduğu gibi bırakılmış, Kaymakam Ozan Balcı’dan sonra ilgilenen olmamıştı.
Vezirköprü Kaymakamı Kudret Kurnaz ile Vezirköprü Belediye Başkanı Sadık Edis’in Ankara ziyaretlerinde Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nda Huzurevi yapımı için görüşmeler olduğu öğrenilmiş ve yapılan görüşmeler sonucunda Bakanlık ile Vezirköprü Belediyesi arasında bir protokol yapılarak Vezirköprü’ye bir Huzurevi kazandırılması için çalışmaların başlatıldığı açıklaması gelmişti.

Vezirköprü Belediyesi Mayıs ayı toplantısında konuyu dile getiren Başkan Edis:
– 7 yıldır Vezirköprü gündemindeki bir mesele. Biz de sosyal belediyecilik anlayışı ile bu işin içinde olmak istiyoruz. Gerekirse Engelli ve Yaşlı Bakım Derneği adında yeni bir dernek kurulmasına önayak olarak çalışmaları başlatacağız. Vezirköprülü hayırseverlerimizin katkılarıyla kısa sürede yapımını tamamlayacağımızı düşünüyoruz. Diyerek konunun önemine de vurgu yapmıştı.
Ancak Mayıs ayından bugüne kadar geçen süre içerisinde konu ile ilgili olarak somut bir adım atılıp atılmadığı da merak konusu oldu.
Öte yandan komşu ilçemiz Boyabat’ta 2016 yılında temeli atılmasına rağmen çeşitli nedenlerle yapımı duraksamış olan Boyabat Huzurevi projesi ile ilgili olarak gelişme kaydedilerek Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Huzurevi Genel Müdürlüğü Mühendisleri Boyabat’a geldi. Huzurevinin yapılacağı alanda incelemelerde bulundular.
İncelemeleri ve projeyi yakından takip eden Boyabat Belediye Başkanı Şefik Çakıcı” Boyabat Yaşlı Bakım ve Huzurevi projemizi yerinde inceledik Huzurevi Boyabat’a huzur verecek” ifadelerini kullandı.
İncelemelere Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Huzurevi Genel Müdürlüğü Mühendisleri’nin yanı sıra, Boyabat Belediye Başkanı Şefik Çakıcı, Sinop Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Melih Keleş, Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü Hüseyin Matuk, Boyabat Huzurevi Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Ziya Yılmaz ve heyeti de katıldı.

Share
214 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+7 = ?