logo

Bu açıklamalar Kanyon’da turizmi baltalar!..

Bu açıklamalar Kanyon’da turizmi baltalar!..

Geçtiğimiz hafta Samsun’da yayınlanan bir gazetede çıkan haber Vezirköprü’de tartışma yarattı.

Turizm açısından gelişme kaydetmeye çalışan Vezirköprü Şahinkaya Kanyonu ile ilgili olarak çıkan “Uyuşturucu, usulsüzlük ne ararsan var.. Kanyon’da neler oluyor?” haberi Vezirköprü’de üzüntü yarattı.

Geçtiğimiz hafta basına kapalı olarak Kültür Merkezi’nde gerçekleşen toplantıda Vali Yardımcısı Hakan Kubalı’nın söylediği iddia edilen sözler Vezirköprü açısından talihsiz sözler olarak nitelendirildi.

Vezirköprü’den Kaymakam Yunus Emre Altıner ve Belediye Başkan Yardımcısı Salih Sefacı’nın da katıldığı toplantıda kanyonla ilgili tespit edilen sorunların çözümü noktasında kararlar alındığı kaydedildi.

Edinilen bilgiye göre; Vali Yardımcısı Hakan Kubalı, kanyonda birçok sorun tespit edildiğini ve bu sorunların çözümü için çalıştıklarını kaydetti.

Ancak haberde söylenenlerin gerçekle ilgilisi olmadığı belirtiliyor. Haberde iddia edilen fiyat tarifesine uyulmadığı iddiaları için bölgede feribot işletmeciliği yapan işletmecilerle görüşmelerimizde;

-Fiyat tarifesi için alınan kararların 1 Nisan’dan itibaren uygulanması söz konusuydu. Ancak zaten

belirtilen fiyatlar da bizim uyguladığımız fiyatlar. Dedi.

Şahinkaya Kanyonu’nda otopark sıkıntısı başta olmak üzere diğer sorunlara da değinen Vali Yardımcısı Kubalı’nın açıklamalarından yapılan haber Kanyon’a gelmek isteyen turistleri vazgeçirebilir iddiaları var.

Uyuşturucu iddiası

Habere göre; bölgede teknelerin özel olarak kiralanarak uyuşturucu madde kullanımı yapıldığının tespit edildiğini söyleyen Vali Yardımcısı Kubalı; “Son dönemlerde gezi teknelerinde uyuşturucu madde kullanımının arttığı ve teknelerin kanyon içerisinde yolcuların istediği mevkide durarak, yolcuların uyuşturucu maddeler aldığı tespit edildi.” İfadelerini kullandı.

Konuyla ilgili olarak 30 yıldır bölgedeki vatandaşlara teknecilik hizmeti veren işletmelerle konuştuk. Kendileri Şahinkaya’da bu güne kadar böyle bir olaya rastlamadıklarını, uyuşturucu ile ilgili olarak resmi bir işlem ise hiç görmediklerini ifade ettiler.

Habere tepki

Haberde özellikle son zamanların en gözde turistik bölgelerinden biri olan Şahinkaya Kanyonu’nun karalanmaya çalışılmasına Vezirköprü halkından tepki geldi.

Vezirköprü’de yeni yeni gelişmeye başlayan turizmin bu şekilde yapılan açıklamalar ve haberlerle baltalanacağı üzerinde duruluyor.

Share
814 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+6 = ?