logo

Bu çağda bu kadar kötü yolu olan başka yer kalmamıştır: Misafirlerimizden UTANIYORUZ!

Bu çağda bu kadar kötü yolu olan başka yer kalmamıştır: Misafirlerimizden  UTANIYORUZ!

Vezirköprü’de Şahinkaya Kanyonu’ndan sonra en fazla ziyaret edilen bölge olan Kunduz Ormanları’nın yolundan şikayetler bitmiyor.
Uzun zamandır bakım görmeyen Kunduz yolu nedeniyle misafirlerini Kunduz’a götürmek isteyen vatandaşlar, “bu çağda bu kadar kötü yolu olan başka yer kalmamıştır. Misafirlerimizden UTANIYORUZ!” diye sitemde bulunuyorlar.

En son Devlet Bahçeli’nin ziyaretinden önce asfalt dökülen ve bir daha böyle büyük bir bakım görmeyen Kunduz yolu Mezraa yol ayrımına kadar düzgün şekilde asfaltlanmış olsa da, yolun daha sonraki bölümünde meydana gelen bozukluklar ve eskimiş asfalt kalıntılarının yanı sıra, çökmeler ve büyük kasisler nedeniyle gidenlere ‘illallah’ dedirtiyor.

Gazetemizi arayan vatandaşlar:
– Güzel Vezirköprü’müzün başka yerlerde kolay bulunmayan görüntülerinin bulunduğu, tertemiz havası ve doğasıyla, ağaçlarının güzelliğiyle her mevsimi ayrı güzellikteki Kunduz ormanlarına gitmek artık bizim için zahmet haline dönüştü.
Kunduz Kamp Eğitim Merkezi yapımına başlandıktan sonra özellikle bozulan gerek yolları, gerekse o çirkin görüntülerin bu şekilde ortada bırakılması hepimizi üzüyor.
İki yıldır yapılmayan Vezirköprü Kunduz Güreşleri’nin iptal edilmesini bile Vezirköprü’nün kötü tanıtımı açısından bir şans diyeceğiz.
Büyükşehir Belediyesi’nin, Vezirköprü Belediyesi’nin veya Orman İşletme Müdürlüğü’nün her kimin ilgilenmesi gerekiyorsa bir an önce Kunduz gibi bir doğa harikasına ulaşımı kolaylaştırmak için çalışma yapması gerekiyor. Diyorlar.
En son gazetemizi arayan bir okuyucumuz da, “bu yıl bir çok farklı ilden gelen misafirlerimi götürmek istediğim Kunduz, yolu nedeniyle utanç oldu. Kunduz’u beğenen tüm misafirlerimiz, ‘yolu düzgün olsa defalarca gelinir, ancak bu yola bir daha gelmeyiz.’ diyerek, bize doğa harikasına sahip çıkamadığımızı hatırlattılar. Vezirköprülü olarak bu yoldan ve misafirlerimizden Utanıyoruz.” Dedi.
Yetkililerden bu eleştirileri duymaları ve gereğini yapmalarını bekliyoruz.

Share
11 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+6 = ?