logo

Bu yıl Kaymakamlık kutlaması, Belediye Lokali yerine Özel İdare yeni binasına taşınan öğretmenevinde…Bayramınız Kutlu Olsun! 24 Aralık 2000 Pazar

Bu yıl Kaymakamlık kutlaması, Belediye Lokali yerine  Özel İdare yeni binasına taşınan öğretmenevinde…Bayramınız Kutlu Olsun! 24 Aralık 2000 Pazar

27 Aralık 2000 Çarşamba günü Ramazan Bayramı…
Bu yıl bayram ile Yılbaşı tatili birleşip on güne çıkartıldı.
Gelecek hafta Salı günü son oruç tutulacak, o akşam sahura kalkılmayacak, Teravih namazı kılınmayacak.
31 Aralık Çarşamba günü bayram… Bayram namazı 7.50’de kılınacak.
Tüm okurlarımızın bayramlarını kutlar, Ramazan Bayramı’nın hayırlara vesile olmasını dileriz.

Kaymakam Cinbir’in kutlaması:
İlçemiz Kaymakamı Şevket Cinbir, yayınladığı bildiride:
Ramazan Bayramınızı en içten dileklerimle kutlar, mutlu ve sağlıklı günler dilerim.
Ziyaret programı: 09.30 – 09.45 Emniyet Müdürlüğü, 9.45-10.15 İlçe Jandarma Komutanlığı, 10.15-10.45, 10.45 – 11.00 Hastane Kaymakam Cinbir tarafından ziyaret edilecek.
Kaymakamlık ziyareti öğretmenevinde
Kaymakam Şevket Cinbir, (bu yıl yeni binasına taşınan belediye lokali yerine, özel idare yeni binasına taşınan öğretmenevinde) 11.30 ile 12.30 arasında kutlamaları kabul edecek.
Dikkat!..
Vezirköprü’de Sahte Para Yakalandı
Vezirköprü’de biri Boğa diğeri Narlısaray Köyü’nden iki kişide sahte para bulundu.
Boğa Köyü’nden H.K. bir bakkala onar milyonluk para verdi. Bakkal da telefon parasını ödemek için postaneye götürdü. Orada makineli inceleme sonucu paranın sahte olduğu anlaşıldı. Polise intikal etti. Para eline geçenlerin ifadeleri alındı.
Narlısaray’lı da on milyon sahte para yakalatan da parayı sokakta buldum. Dediği öğrenildi. Piyasada fazla miktarda sahte para (on milyonluk) bulunduğu bildiriliyor. Dikkat ediniz!
Kavak Organize Sanayiye 707 Milyar
Samsun’un Kavak ilçesi, Organize Sanayi Bölgesi inşaatı için 2001 yılı bütçesi kapsamı içerisinde alınması için Ticaret ve Sanayi Bakanlığı tarafından teklif edilen 707 milyar lira ödenekle yüzde 65’i tamamlanmış olacak.
Kavak’ın Çamlık mevkiinde yapılması planlanan, Organize Sanayi Bölgesi inşaatı çalışmaları içerisinde yer alan imar ve altyapı projeleri tamamlandı.
2001 yılı içerisinde Sanayi ve Ticaret Bakanlığı tarafından teklif edilen 707 milyar lira ödenek ile önümüzdeki yıl içerisinde Kavak Organize Sanayi’nin yüzde 65 oranında tamamlanması planlanıyor.
1 Milyon 393 bin 617 metrekare alan içerisine kurulacak olan sanayi içerisinde 83 müstakil işletme faaliyet gösterecek.
Sanayi ve Ticaret Bakanı Ahmet Kenan Tanrıkulu TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada, “Kavak Organize Sanayi Bölgesi için bu sene yaptığımız bir uygulamayla ihale edilebilmesi için, ödenek aktarması yaptık ve böylece ihale aşamasına getirdik.” Şeklinde konuştu.
Ne kadar iyi!..
Af Yassı Bayrama Yetiştirildi
Vezirköprü Cezaevinde 1 kadın, 250 erkek mahkum kalıyor.
Uzun tartışmalardan, (bir defa eski Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, bir defa da A. Necdet Sezer tarafından Veto edildikten) sonra Af Yasası, gece sabaha kadar çalışarak çıkartıldı.
Af’fı önce Rahşan Ecevit ortaya attığı için, karşısında olmaya kimse cesaret edemedi. DSP’de bir itiraz karşısında (Hayır!) diyen olmadı.
MHP ve Anap koalisyon bozulmasın diye (Evet) demek zorunda olduklarını söylediler.
İktidarı kolay bırakmak için CHP’nin masa başı kararcıları, (ve de kavgacıları) gibi olmalıydı.
FP, (yenilikçiler dışında) “ol emre itaat” prensibi içinde Erbakan’ı kurtarmak amacıyla AF’fa, çoğunlukla (Evet) dediler.
Bir Tansu Çiller’in DYP’si karşı çıktı.
Tansu Abu’muz, konuşurken; yalılardan, İstanbul Bankası’nın batırılmasından söz edilerek laf atıldığını iddia edildi.
CHP’den esasen söz eden de yok. O da böyle işlere karışmıyor.
İşte siyasi panaromamız.
AF çıktı. Yaşasın Af!..
Vezirköprü Cezaevindeki yaklaşık 350 erkek hükümlü ve tutukludan 80-90, 6 kasın hükümlüden beşinin tahliyelerinin beklendiği bildiriliyor.

Share
40 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+8 = ?