logo

Bundan böyle denetimler sıklaştırılıyor. İşletmede müsadere edilen 7 traktörün mahkeme kararı çıktığında satışı bekleniyor… Ekonomik Kriz Ormanlarımızı Da Vuruyor 2 Aralık 2001 Pazar

Bundan böyle denetimler sıklaştırılıyor. İşletmede müsadere edilen 7 traktörün  mahkeme kararı çıktığında satışı bekleniyor… Ekonomik Kriz Ormanlarımızı Da Vuruyor 2 Aralık 2001 Pazar

Ekonomik kriz ormanlarımızı da vurmaya başladı. Ormanlarımıza musallat olup, yok etme pahasına, orman arazisinin ağaçlarını kesip tarla yapanların 7 traktörünü yakalayan Orman İşletmesi görevlileri, sahiplerini mahkemeye sevk etti.
Muhabirimizin edindiği bilgiye göre: Son günlerde krizin de mali sıkıntısı etkisiyle çok sayıda sorumsuz kişilerin, ormanı tarla yaptıkları öğrenildi.
İşletme Müdürlüğü, ormanlara karşı geniş yok edici girişimleri yoğun bir şekilde çalışarak izlemektedir.
İşletme yetkilileri: “Orman köylümüzün bu konuda daha fazla mağdur olmaması için yasalara riayet etmeleri, kaçak orman emvali nakli, işgal ve ormandan yasa dışı şekilde yararlanmaları, özellikle ağaçlarını keserek ve de açarak ormanı perişan etme suçları işlememelerini önermektedirler. Açık yerlerde kesinlikle Devlet Ormanına bırakmamaları gerekmektedir.
Aksi halde haklarında tekrar yasal işlem yapılacağı, yargılama sonucunda bu suçlarda kullandığı saptanan araçlara el konularak satılıyor.
Görevliler koruma faaliyetlerinin bundan böyle daha sıklaştırılacağı bildiriliyor.
Orman İşletmesi’nde suç aleti iddiasıyla pırıl pırıl 7 traktör duruyor. Mahkeme sonunda bunların da satılması söz konusu…
Bu suç iddialı 7 traktör sadece 15 gün içinde yakalandı…
Ekonomik krizin orman tahribatına yol açtığı belirtiliyor.

Vezirköprü Ankara’dan su için olumlu ses bekliyor…
Başkan Yine Ankara Yolcusu…
Her yerin Belediye Başkanının derdi, aylarca ödeyemedikleri çalışanlarının ücreti) sigorta ve vergi borçları…
Vezirköprü Belediye Başkanı Suat Binici’nin de ana derdi; içme suyu!..
Aşağı koyuyor pas, yukarı koyuyor is oluyor.
Göreve gelir gelmez sadece yolların parkesine ve çiçekli yollara önem vermekle kalmayan Binici, Karapınar’dan üç kuyu açtırarak buradan gelen suyu 5 litreden 15 litreye çıkarttı. Bu da artan nüfusa, kaçaklara yetmeyince, Tepeören’de yeni ve bol su bulundu. Buranın da maliyeti 2 Trilyondu. Binici Ankara’ya son gidişinde, projesi biten maliyeti 2 Trilyonu buldu.
İller Bankası bunu %50 faizle karşılıyordu. Bu da Vezirköprü Belediyesi’nin borcunu 6 Trilyona çıkartıyor.
Yegane önemli geliri olan İller Bankası’ndaki aylık 80 Milyar’ın da kesilmesine neden oluyordu.
Ankara’dan bir süre önce dönen Suat Binici, çantasını yeniden hazırlamak zorunda kalışı, Tepeören suyuna yeni çare aramak için…
Bunu sadece Suat Binici değil, tüm Vezirköprü halkının susuzluktan kurtulması için Samsun Milletvekillerinin ve diğer ilgililerden buna bir olur çare bulunması isteniyor.
Su Arızası Kargucak’ta Yanlış Vurulan Kazmadan
Vezirköprü’deki su arızası nedeniyle Belediye Başkanı Suat Binici şu açıklamada bulundu.
Son su arızası, Kargucak muhtarının Belediyeye su kanalının geçtiği yeri sormadan kanalizasyon için, gelişigüzel toprağa kazma vurarak boruyu patlatmasından ileri geldi.
Burçak tarlası
Mehmet Paşa’nın suyunu getiren yerde de 1,5 metre boyunda 30 cm. eninde burçak birikmiş, bunun temizlenmesi gereği anlaşıldı.
İlçemize halen 7 litre Kuşçular’dan, 15 Litre Oruç Köyü’nden, 10 Litre de Çalköy ve Kargucak Cambaz Çayı’ndan toplam 32 litre, bunun yaklaşık 12 litresi sağlıksız boruları yüzünden kaçıyor, kalan 20 litre su da ilçeye yetmiyor. 32 litre su tam ilçeye gelse sıkıntı çekmeyiz.
Kısa – Kısa…
İftariye
Orman İşletmesi, emeklilerine verdiği yemekle “İftar yemeği” sezonunu açtı.
Avcılar Kulübü, Cumartesi akşamı ikinci toplu iftar yemeğini verdi.
Kömür Yasağı Zam Getirdi
İthal kömürün yasak edilmesi kömürcülerin işine yaradı. Bazısı getiriyor, bazısı getiremiyor. Rekabet kalkınca da fiyatlar zamlandı, vay geldi; dar gelirlinin haline…
Karanlık Terminal
Otobüs firmalarına, terminalden (garajlardan) kalkacaksınız. Diyorlar. Doğru…
Ama elektriğini yakabilsek… İşte bu yanlış!..

Share
39 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+2 = ?