logo

Bütün Türkiye’ye Vezirköprü’den çaldıkları hayvanları satıyorlardı. Şebeke Reisi Kör Gülağa Hamam Dolabında Yakalandı 27 Temmuz 1969 Pazar

Bütün Türkiye’ye Vezirköprü’den çaldıkları hayvanları satıyorlardı. Şebeke Reisi Kör Gülağa Hamam Dolabında Yakalandı 27 Temmuz 1969 Pazar

Vezirköprü köylerini şaşkına çeviren geniş çaptaki hayvan hırsızları gerek hayvan sahiplerinin bizzat takipleri ve gerek Vezirköprü emniyetinin titiz çalışması üzerine yakalanmışlardır.
Elâlemin aya gitmek için çeşitli buluşlar peşinde koştuğu devirde bizimkiler de büyük bir hırsızlık şebekesi kurarak icat ettikleri yeni yeni buluşlarla hırsızlıklarını yürütmektedirler. Nitekim ilçemiz emniyet komiseri Nihat Canik:
-Bu zat-ı muhterem de başarılı(!) hırsızlık yapabilmek için önce köpekleri zehirlemek formülünü bulmuştur. Diyerek hırsızı tanıtmıştır.
Sarıalan köylü Kör Gülağa ismiyle tanınan N.Ş. sağ gözü kör, uzun boylu sarışın 35 yaşlarında bir adamdı.

Ne halde olduğu bakanı tarafından açıklanan İçişleri Bakanlığı Vezirköprü’yü niye unuttu?
Vezirköprü Gene Kaymakamsız Kaldı
Vezirköprü Kaymakamı Niyazi Şeker’in de Kaymakam tayinleri ile birlikte tayini çıkmış, Turhal’a atanmıştır. Fakat Kaymakamı boşalan her yere tayinler yapan İçişleri Bakanlığı Vezirköprü gibi ilerlemeye muhtaç bir şehre geçen sefer olduğu gibi gene Kaymakam tayin etmemiştir.
Ne halde olduğu bizzat bakanı tarafından açıklanan İçişleri Bakanlığı’nın hiçbiri masa başından kıpırdamayan, milletin kendilerinden beklediği kontrol ve teftiş görevini dahi yapmayan Anadolu’dan ve diğer teşkilatlardan kopmuş, (İçişleri Bakanlığı) yetkilileri Kaymakam tayininde bile 70 bin nüfuslu koca bir ilçeyi unutuvermişlerdir.
İdam Talebiyle Yargılanan Kadın Gazeteciye Hücum Etti
Geçtiğimiz hafta aşığı için kocasını öldürmekten sanık olarak idam talebiyle yargılanan kadının cezaevine götürülüşü sırasında geriden kadının fotoğrafını çeken arkadaşımıza iki jandarma eri tarafından yapılan lüzumsuz müdahale olaylara yol açmıştır.
Sanık giderken yolda geriden fotoğrafını çeken Mustafa Şahin’e jandarmalar fiili müdahale etmişler, bir kısmını fotoğraflarla tespit ettiğimiz bu müdahaleler üzerine kadın da başörtüsünü açarak, jandarmalara (bırakın geçsin!) demiş, tekrar fotoğraf çekim görevini yapan gazeteciye bu sefer de kadın hücum etmiştir.
Sadece fotoğraf çekerken değil
Bu tertip olaylar sadece fotoğraf çekerken değil kadını her zaman duruşmaya getiren hep aynı iki jandarma tarafından meydana getirildiği görülmüştür.
Hırsızlar Ankara’da Dükkan Açmışlar
Köylünün üretimde kullandığı, çiftini süren harmanını döven öküzleri çalıp keserek satanlardan 3 kişinin Ankara’da kasap dükkanı açtıkları öğrenilmiştir.
Hamamönü Koçpalas yakınlarında dükkan açanlar: A.Ç., N.Ş., D.B.’dur.
Kuyuyu Temizleyen Adam Başına Düşen Meçhul Cisimle Öldü
İlçemizin Mencek civarında bir kuyuyu temizleyen 60 yaşlarında bir adam başına düşen meçhul bir cisimle beyin kanaması geçirdiği için ölmüştür.
60 yaşında Karkucak köylü İzzet Hasırcı Mencek civarında bir kuyu işi almış Yağcı köylülerine ait kuyuyu temizlerken başına düşen bir cisimle beyin kanaması geçirerek ölmüştür.
Savcılık olayı şüpheli gördüğü için cesetten otopsi yapılmıştır. Koğuşturma devam etmektedir.
Vezirköprü’de Milliyetçi Hareket Partisi kuruldu.
Komandolar Marşlar Söylediler
Vezirköprü’de nihayet Milliyetçi Hareket Partisi kurulmuş, Türkeş’in komandoları ilçemize gelerek marşlar söylemişlerdir.
Perşembe günü ilçemize gelen MHP ilgilileri ilçemizde Mustafa Bağışlayıcı, Salih Çelebioğlu, Necati Bulutay ve on kişilik komando kendi tabirleriyle (Genç Bozkurtlar) ekibi de bulunmuştur.
Boyabat AP Başkanı İle Kardeşi 36 Yıla Mahkum Oldular
Boyabat’ın Arıca köyünden İ.K. isimli şahsın kendisini su yüzünden tokatlamasına içerleyen Boyabat AP İlçe Başkanı S.E’un; maktülü, kardeşine öldürttüğü iddiasıyla açılan dava sona ermiş sanıklar 36 yıla mahkum olmuşlardır.
Bundan bir yıl kadar önce meydana gelen olayın katili olarak yargılanan Ş.E.’a 24 yıl hapis cezası verilmiş, ağabeyi ve AP ilçe başkanı S.E.’da suça teşvik ve tabancanın sahibi bulunması yüzünden 12 yıl ağır hapse mahkûm edilmişlerdir.

Share
167 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+7 = ?

BENZER HABERLER

Kültür Sanat
NEYE YARAR

NEYE YARAR

Kültür Sanat
BİLMEDİN

BİLMEDİN

Kültür Sanat
Hayat Zorlaştı

Hayat Zorlaştı

Kültür Sanat
Dinlemedin

Dinlemedin

Kültür Sanat
NE FARKIN VAR

NE FARKIN VAR