logo

Büyükşehir ihale tarihini netleştirdi. Yeni hastaneye dolmuş hattı ne zaman?..

Büyükşehir ihale tarihini netleştirdi. Yeni hastaneye dolmuş hattı ne zaman?..

Vezirköprü’de özellikle yeni hastanenin çalışmaya başlaması nedeniyle iyice önemli hale gelen dolmuş hatları için ihale tarihi belirlendi.

Geçtiğimiz hafta gazetemizde dile getirdiğimiz “Nasıl gelip gideceğiz?” başlıklı yazımızdan hemen sonra Samsun Büyükşehir Belediyesi Vezirköprü’de dolmuş için ihale tarihini netleştirdi.
Vezirköprü’de iki farklı dolmuş hattı oluşturulması için daha önce karar alınmış, ancak Büyükşehir ihaleye çıkmadığı için vatandaş özellikle hastaneye geliş gidiş yaparken mağduriyet yaşamaya başlamıştı.
Edinilen bilgiye göre; Çınar Ağacı’ndan otogar ve yeni hastaneye gidecek olan dolmuş hattının ihalesi 29 Aralık’ta yapılacak. İşlemlerinin bitmesi ve hattın çalışmaya başlaması ise Ocak sonunu bulabilir.
1 Nolu taksi dolmuş hattı olarak geçecek dolmuş hattında 16 adet taksi dolmuş D plakası 10 yıllığına ihaleye çıkacak. Taksi dolmuş hattı yıllık 10 bin liradan ihaleye çıkıyor.
Başka deyişle Vezirköprü’deki vatandaşlar, yeni hastaneye gidiş gelişte yaklaşık 45 gün daha mağduriyet yaşamaya devam edecekler.

Share
75 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+2 = ?

#

Büyükşehir ihale tarihini netleştirdi. Yeni hastaneye dolmuş hattı ne zaman?..” için 2 Yorum

  1. Mehmet Amca : diyor ki:

    Evet bu hallolur. Hasta olunca doktorsuzluktan medikal cihaz eksikliğinden veya bunu kullanacak görevli eksikliğinden Havzaya Samsun’a gitmek zorunda kalan biz Köprülüler yeterli sayıda DOKTOR İSTİYORUZ. DOKTOR AÇIĞI DA KAPANSIN

  2. Şevket kiren : diyor ki:

    Bu hatta dolmuş konması ço yanlış belediye neden belediye otobüsğ koymaz anlamak mümkün deği her ilçede belediye otobüsü ver vezirköprü de yok. Neden hala belediye otobüsü yoktur sayın başkan du işi çözebileceğini umuyorum