logo

Çalışma başladı…. Kaymakamlık Lojmanı Yenileniyor…

Çalışma başladı…. Kaymakamlık Lojmanı  Yenileniyor…

Deprem güvenilirliği nedeniyle yıkımına karar verilen Kaymakamlık lojmanı yerine yenisinin arka bahçesine yapılmaya başlandı.
İlçemizde Havza Caddesi’nde bulunan ve alt katı Samsun Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri olarak kullanılan Kaymakamlık Lojmanı için geçtiğimiz yıl “deprem güvenirliği yok” raporu verilmişti.
Kaymakamlık lojmanının da bulunduğu bina için yıkım kararı çıktığı belirtilmiş ancak yakın zamanda yapılmayacağı açıklanmıştı.
Bu gelişmelerden sonra ise Samsun Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı tarafından Kaymakamlık konutu yapım işi ihalesine çıkıldığı öğrenildi.

18 Nisan 2022 tarihinde Samsun Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı tarafından yapılan ihale sonucunda ihaleyi alan Artı Etki Mimarlık ve Proje Yönetim tarafından çalışmalara başlandı.
180 gün içerisinde bitirilmesi planlanan binanın tamamlanmasının ardından eski binanın yıkılacağı, ardından ise çevre düzenlemesinin tamamlanmasının planlandığı öğrenildi.
Aynı binanın alt kısmında bulunan Samsun Büyükşehir Belediyesi Vezirköprü Şube Müdürlüğü’nün ise Çalköy Köprüsü mucur üretim tesisinin bulunduğu alanda bir yere taşınması bekleniyor.

Share
284 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+1 = ?