logo

Çalışmalarda sona gelindi, Huzurevi için dernek kuruldu. Huzurevi için “Protokol” imzalanıyor!..

Çalışmalarda sona gelindi, Huzurevi için dernek kuruldu. Huzurevi için  “Protokol” imzalanıyor!..

Uzun zamandır yapılması gündemde olan Huzurevi için önemli adım atıldı.
Geçtiğimiz hafta Vezirköprü Belediye Başkanlığı makamında düzenlenen toplantıyla Huzurevi Yaptırma Derneği’ni kurulması kararlaştırıldı.
Mayıs ayında Vezirköprü Belediye Başkanı Sadık Edis ve Vezirköprü Kaymakamı Kudret Kurnaz’ın Huzurevi’nin inşaatının tamamlanması için bir protokol yapılmasına ilişkin çalışmalar başlattıklarını iletmiştik.
Başlatılan bu çalışmalar gerekli olan görüşmeler yapılarak son aşamaya kadar getirildi.
Vezirköprü Belediye Başkanı Sadık Edis’in Cuma günü makamında yaptığı toplantıdaki açıklamasına göre; Vezirköprü Huzurevi inşaatının tamamlanması için Vezirköprü Belediyesi, Vezirköprü Kaymakamlığı (Valilik) ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı arasında bu hafta imzalanacak olan protokolle Huzurevi inşaatı kaldığı yerden devam edecek.

Konuyla ilgili olarak bir açıklama yapan Vezirköprü Belediye Başkanı Sadık Edis:

Bugüne kadar hayırsever Kemal Kayalıoğlu amcamızın başlattığı Huzurevi çalışmalarının yarım kalması bizi üzüyordu. Bir süre önce konuyla ilgili olarak çalışmalarımıza başlamıştık. Önümüzdeki hafta Belediyemiz Bakanlığımız ve Kaymakamlığımız arasında bir protokol imzalanarak Huzurevi için inşaatın kaldığı yerden devam etmesini sağlayacağız. Huzurevimiz başlanan alanda devam edecek. Burası için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı incelemesini yaptı. Binanın temelinin sağlam olduğu yönünde rapor verdi. Biz de bu temel üzerinden yürüyeceğiz. Huzurevimizin kurulduğu alan yaklaşık 15 dönümlük bir arazi. Buraya modüler (büyüyebilir) bir şekilde binamızı yapacağız. Mevcut plan L şeklinde. Ancak biz bu planı T şeklinde yaparak binamızı büyütmek istiyoruz. İlk haliyle Huzurevimiz 100 yataklı bir projedir. Dedi.
Bakanlığa devredilecek
Vezirköprü Huzurevi inşaatı bitirildikten sonra tefrişatın yapılması ve çalıştırılması için Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na devredileceği, protokolün bu yönde hazırlandığı öğrenildi.

Nasıl imkanlar olacak?
Vezirköprü Huzurevi’nde ücretli yataklı sistem var olacak. Bununla birlikte gündüzleri Huzurevi’nde kalmasalar bile talep eden vatandaşlarımız gün içerisinde Huzurevi’ne giderek buradaki sosyal imkanlardan yararlanabilecekler.
Huzurevi tamamlandığında yaklaşık 70 civarında personel çalışacağı belirtiliyor.
Huzurevi Derneği
Vezirköprü’de Huzurevini yapmak için bir Dernek kurulması gerekliliğinin de altını çizen Vezirköprü Belediye Başkanı Sadık Edis:

Biz bu inşaatı Belediye olarak bitirebiliriz. Ama, Belediye olarak alımlarımız, işlemlerimiz yeterince hızlı yürüyemiyor. Bu nedenle daha hızlı hareket kabiliyeti olan bir dernek kurmak istiyoruz. Kurucuları 9 kişiden oluşacak. Üyeliği için Vezirköprülü hemşerilerimizin gönüllü hareket edeceğine inanıyoruz. Bu iş bir gönül işi. Dedi.
Vezirköprü Huzurevi Derneği için toplantıya katılan yaklaşık 50 kişi içerisinden gönüllü olan ve önerilen kişiler Dernek Kurucuları oldular. Bu isimler Abbas Tasalı, Talip Karaca, Hayati Kaymaz, Samet Koç, Emre Özsoy, Şaban Akça, Necmettin Uçan, Göktan Teker, Ayhan Alper ve Müftü Ali Erbaş oldu.

Share
106 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+5 = ?