logo

Çarşamba OSB tapuyu aldı

Çarşamba OSB tapuyu aldı

Çarşamba’da 2014 yılında çalışmalarına başlanan Organize Sanayi Bölgesinin işlemleri bitti.
Tapuları bedelsiz tahsis yapılmak üzere Çarşamba OSB müteşebbis heyetine teslim edildi.

Samsun Milletvekili Fuat Köktaş il başkanlığı döneminden itibaren destek verdiği OSB ile ilgili yatırımcılarla istişare etti.
Toplantının açılış konuşmasını yapan Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Yılmaz, “2014 yılında Çarşamba’ya Organize Sanayi Bölgesi kurulması için çalışmalara başladık. O dönemde İl Başkanı olan Milletvekilimiz Fuat Köktaş, en büyük destekçimiz oldu. Bu zorlu süreçte yanımızda olduğu için kendisine bir kez daha teşekkür ediyoruz.
Çarşamba Şeker Fabrikası’nın Özelleştirilme Kurumu’na devredilmesinden sonra arsa tahsisi için başvurularımızı yaptık. Yapılan çalışmalar neticesinde dün itibariyle arsaların OSB Müteşebbis Heyeti’ne devri sağlandı.” dedi.
Milletvekili Fuat Köktaş:

Çarşamba TSO Başkanımız Ahmet Yılmaz’ın anlattığı gibi OSB’nin durumu kolay olmadı. Gerçekten bir sürü bürokratik engellere takıldı. Burası tarım alanıdır, tarım alanının dışına çıkartma meselesinden başlayarak bakanlar kurulunun mevzuat ve bir kelime hatasından dolayı aylarca uğraşmak zorunda kaldık. Mücadelemizi yılmadık, bıkmadık bakanlar kurulumuzun almış olduğu kararı 2.5 yıl sonra tekrar değiştirerek yeniden karar alma ile bedelsiz tahsil yapmak üzere tapular bugün itibariyle Çarşamba OSB müteşebbis heyetimize teslim edildi.
GENÇLER BAŞKA ŞEHİRLERE GİTMEK ZORUNDA KALMAYACAK
Bu anlamda yetişen gençlerimizin doğduğu, büyüdüğü ait olduğu şehirlerden başka şehirlere gitmemesi için o şehirlerde iş istihdamını arttıracak yatırımlara yönelik onların enerjilerini üretime, kaliteye, uluslararası rekabet edinebilirliğe yönlendirmeye gayet göstereceğiz. Bunun için hükümet olarak her türlü yatırım desteklerini hazırlamaya ve hizmetinize sunmaya gayret gösteriyoruz. Evet bedelsiz arsa tahsisi. Yatırım desteği ise yatırım desteği üzerinde bu 5 yıl gelişmeleri birlikte izleyeceğiz. ” dedi.

Share
1165 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+6 = ?