logo

CHP Samsun İl Başkanı Av. Tufan Akçagöz; ‘Vezirköprü’yü kandırıyorlar’

CHP Samsun İl Başkanı Av. Tufan Akçagöz; ‘Vezirköprü’yü kandırıyorlar’

Cumhuriyet Halk Partisi Samsun İl Başkanı Av. Tufan Akcagöz, ilçe teşkilatı tarafından düzenlenen danışma kurulu toplantısına katıldı. Toplantıda konuşan Akçagöz, Vezirköprü’nün 16 yıldır hizmet alamadığını belirterek “Vezirköprü’yü kandırıyorlar” Dedi.

Vezirköprü’de ilçe danışma toplantısına katılan CHP İl Başkanı Tufan Akçagöz, daha sonra da Şahinkaya Kanyonu’nu gezdi.

Vezirköprü ilçesinin, birçok konuda mağdur edildiğini ifade eden Akçagöz, “Vezirköprü, neredeyse 16 yıldır hizmet alamıyor. Vatandaş yol istiyor, yol yapmıyorlar, hastane istiyor, hastane yapmıyorlar, huzurevi istiyor, umurlarında bile değil.

Mart ayı başlarında Vezirköprü’ye geldik. Hastane inşaatının ne durumda olduğunu gördük. Sayın Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, Samsun Milletvekili; ‘Hastaneyi 2018 yılında bitireceğiz’ dedi. Takipçisi olacağım. 2018’in bitmesine 8 ay var. Bu kadar zamanda biter mi bakacağız. Vezirköprülüler Yol istiyor, su istiyor. İstedikleri çok şey değil ama siyasi iktidar her nedense Vezirköprü’ye sırtını dönmüş vaziyette.

Vezirköprü Ak Parti’ye büyük oranda oy vermiş bir bölge. Bunlara oy verenler, hesap sorma haklarını kullansınlar. Bir hesap sorma yeri de, seçim sandığıdır ki, o sandık önümüze geliyor. Önce yerelde, sonra genelde bu başarıyı elde edeceğiz. Buna inancım tamdır.” dedi.

2019’da cesaret kazanacak

Tufan Akcagöz, “2019 yılı, cesaret yılı olacak, çünkü cesaretle adımlar atmaya her zamankinden çok ihtiyacımız var. 2019 yılı, adalet beklentilerinin zaferle taçlandığı bir yıl olacak. Bunu şimdiden söyleyebilirim. Zaman çok çabuk ilerliyor. Göz açıp kapayıncaya kadar seçim sandığını önümüzde bulacağız. Ülkede adalet yok. Ekonomi iflasın eşiğinde. Hemen her şeyi ithal eden bir ülke durumuna gelmişiz. Tarım bitmiş, hayvancılık bitmiş. Ortadoğu cehenneme dönmüş ve daha da ne olacağı belli değil. İnsanlar ölüyor, göçmenler topraklarımıza yerleşiyor. Samsun bile otuz binin üzerinde Arap göçmene ev sahipliği yapıyor. Cumhuriyet, tahrip edile edile bugünlere geldik. Ülkeyi yönetenler, Atatürk’e ve onun devrimlerine muhalif. Ne kadar rantçı, menfaatçi varsa bir bakıyorsunuz, onların kuyruğuna takılmış. Dini argümanları kullanıyorlar, dindar oldukları yok. Dindar insan bu kadar zalim olur mu? Ancak şunu söylemek istiyorum ki, bir yurtsever olarak, bir Cumhuriyetçi olarak, nefesimizin son anına kadar ve kanımızın son damlasına kadar Cumhuriyetimizi koruyacağız. Kimse bu memleketi sahipsiz sanmasın. “ dedi.

Kanyon, Türkiye’nin bir harikası..

Danışma kurulu toplantısı sonrası, Vezirköprü’de bulunan Şahinkaya kanyonunu gezen Tufan Akcagöz, “Türkiye’nin bir harikası. Şahinkaya kanyonu, mutlaka daha iyi tanıtılmalı. Bu manzarayı herkes daha çok görmeli. Samsun için bulunmaz bir nimettir. Daha çok reklamı yapılması lazım. Ancak görüyoruz ki, reklamı neredeyse hiç yapılmıyor. Şayet etkili bir tanıtımı yapılabilse, daha çok turist gelir ve bundan bütün bölge maddi ve manevi yararlanır. Şahinkaya kanyonunu bütün dünya tanısın istiyorum.” diye sözlerini tamamladı.

Share
473 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+8 = ?