logo

CHP Samsun İl Başkanı Av.Tufan Akcagöz’den: Yarım kalan Hastane ve Sağlık Meslek Lisesi’ne tepki..

CHP Samsun İl Başkanı  Av.Tufan Akcagöz’den: Yarım kalan Hastane ve  Sağlık Meslek Lisesi’ne tepki..

Samsun CHP İl Başkanı Av.Tufan Akcagöz Vezirköprü’yü ziyaret ederek yeni hastane, sağlık meslek lisesi ve yanında yapılan öğrenci yurdunun yarım kalması ile ilgili basın açıklamasında bulundu.

Pazartesi günü ilçemize ziyarete gelen Akcagöz ilk olarak parti binasını ziyaret etti. Burada partililerle görüşen Akcagöz, partililerden gelen sorunları ve istekleri dinledi.

Yeni Hastane inşaatı önünde açıklama yapan Akcagöz:

– Müteahhit firma inşaatı taşeron firmaya devretmiş, taşeron firma ile anlaşmazlığa düşmüş ve bu iki kişinin kavgasından en fazla zarar gören yine Vezirköprülü olmuştur.

2014 yılında yapımına başlanan hastane aradan 4 yıl geçmesine rağmen halen bitirilememiş, diğer taraftan zemin olarak da pek uygun görünmeyen bu yerin heyelan bölgesi olduğu söyleniyor. Müteahhit firma ile taşeron firma arasında sıkıntılar oldu, hastane mahkemelik oldu hacizlik oldu, 12 tırlık malzeme müteahhit firma ile taşeron arasındaki anlaşmazlıktan dolayı ortadan götürüldü. Bu problem vatandaşı ilgilendiren bir problem değil. ihale kanunları açık sözleşme maddelerini daha sert yaparsanız vatandaş mağduriyet yaşamaz Geçen gün Sağlık Bakanı Vezirköprü’ye gelmiş. Kendi partisinin ilçe kongresine katılmış. Zaten başka türlü gelip gittikleri de yok, gördüğümüz kadarıyla. ‘Mayıs ayından itibaren inşaata başlanıyor’ demiş. Yıllar oldu, bir hastaneyi dikemediler. Ecdad ecdad diyorlar, ecdad 90 günde Rumeli Hisarını dikti. Allah’ın Mayıs ayları bitmez, kendilerine güvenmiyoruz. Bu nedenle, bu işin taipçisi olmaya devam edeceğiz. Haberini aldık ki, Vezirköprü’ye huzurevi yapmaktan da vazgeçmişler. Gerekçe olarak da, Havza’da huzurevi olması gösteriliyor. Olacak şey değil. İhtiyaç varsa, yapacaksın.” dedi.

Vezirköprü’de devletin, kendi yaptırmış olduğu Sağlık Meslek Lisesi İnşaatı’na ruhsat vermediğini dile getiren Tufan Akcagöz, “Devlet ruhsat vermiyor ve bu nedenle bu okul eğitime açılamıyor. Gerekçesi de şu: Bu yer sulama ve tarım arazisi. Peki bu okul inşaatına başlanırken buraya neden inşaat ruhsatı verdiniz? Vatandaşın parasına yazık değil mi? Yine aynı nitelikte olan ve bahse konu okulun yanına bir öğrenci yurdu inşaatı yapılıyor. Bu inşaat halen devam ediyor. Bittiğinde buraya ruhsat verecek misiniz? AK Parti hükümetleri maalesef, milletin parasını çar çur ede ede yol alıyor. Hani, ‘durmak yok, yola devam’ diyorlar ya, işte yol alırken yaptıkları işler bunlar. Durmak yok, çar çur etmeye devam. Durmak yok, vatandaşı kandırmaya devam.” diye konuştu.

ZİYARETLER

Daha sonra Ticaret ve Sanayi odasını ziyaret eden Akcagöz ve beraberinde-kiler Abdulkadir Fişekçi ile sıcak samimi bir sohbetten sonra Fişekçi şu açıklamayı yaptı

– Size sevindirici bir haber vereyim Kentsel dönüşüm ve sanayi yeri 815 dönüm yerin onayı geldi, tüm bakanlar imzaladı, sadece başbakan ve cumhurbaşkanı kaldı. Dedi.

Ziraat Odası’nı da ziyaret eden ekip burada; ayçiçeği ödemelerine değindi. İlçe Tarım Müdürlü-ğünün ayçiçeği ödemelerinin mart ayında başlanacağı açıklamasının ardından süreci takip ettiğini fakat herhangi bir gelişme olmadığını dile getiren Akcagöz, “bu işi sonuna kadar takip edip gerekirse meclis gündemine getireceğiz” dedi.

Share
641 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+4 = ?