logo

CHP Samsun İl Kongresini yaptı. Fatih Türkel İl Başkanı oldu

CHP Samsun İl Kongresini yaptı. Fatih Türkel İl Başkanı oldu

Cumhuriyet Halk Partisi Kurultay hazırlıklarını sürdürürken ilçe kongrelerinin ardından Samsun’da İl kongresini de Pazar günü yaptı.
Kongre sonunda yapılan seçimde Fatih Türkel CHP Samsun İl Başkanı oldu.
CHP’nin Samsun 37. Olağan İl Kongresi Atakum Kültür ve Eğlence Merkezi’nde gerçekleştirildi.
572 delegesi olan CHP Samsun 37. Olağan İl Kongresi’nde mevcut il başkanı Mehmet Kundak 232 oy alırken karşısındaki aday Fatih Türkel 301 oy alarak CHP’nin yeni Samsun İl Başkanı oldu.
Suat Binici ise Kurultay Delegeleri arasında yer aldı.

Kongreye katılan CHP Samsun Milletvekillerinden Kemal Zeybek:
“Bizim İl kongrelerimiz şölen havasında geçer. CHP Kongrelerinde kaybeden olmaz, kazanan partimiz olur. Tek adam rejiminin ülkemizi iyi yönetmediği ve ülkemizin değerlerine uygun olmadığı yapılan araştırma, anketlerle netleşmiştir. Ülkemizin tek adam yönetiminden kurtulabilmesi için parti örgütlerimize, yöneticilerimize, üyelerimize ve demokratik değerleri özümsemiş bütün yurttaşlarımıza önemli görevler düşmektedir. İktidarın uygulamalarını bıkmadan, usanmadan halkımızın anlayacağı biçimde onlara anlatmamız sorumluluğumuzdur.”
İl kongrelerimiz ve devamında yapacağımız iktidara yürüyüş kurultayımızda; Türkiye’de bir araya gelmez, gelemez denilen toplumun değişik kesimlerini bir araya getiren, Millet ittifakının Mimarı Genel başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun etrafında birleşerek iktidara yürüyeceğiz.” Dedi.

Share
129 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+10 = ?