logo

CHP Samsun Milletvekili Hancıoğlu’ndan iktidara esnaf uyarısı: Gerekli adımlar derhal atılsın; Esnaf, kendi bayramında kâbus yaşamasın!

CHP Samsun Milletvekili Hancıoğlu’ndan iktidara esnaf uyarısı: Gerekli adımlar derhal atılsın; Esnaf, kendi bayramında kâbus yaşamasın!

Ahilik Haftası ve Esnaf Bayramı dolayısıyla bir açıklama yapan CHP’li Neslihan Hancıoğlu, “içten duygularla kutladığım bu bayramda, esnaf ve sa-natkârlarımızdan başka herkes bir şeyler söylüyor; fakat esnaf ve sanatkârımızın bugün içinde bulunduğu büyük çıkmazdan nasıl kurtulacağı konusunda hiçbir adım adım atılmıyor” dedi.
Esnaf ve sanatkârın gerçek anlamda yaşadığı sorunlara hiçbir şekilde çözüm üretmeyen, sıkıntıları görmez-den gelen, hasıraltı eden ve öteleyen bir yönetim anlayışının 18 yıldır iktidara egemen olduğunu kaydeden Hancıoğlu sözlerini şöyle sürdürdü:
“Esnaf ve sanatkârlar, özellikle Covid-19 salgını sonrasında ekonomideki ve ticaret hacmindeki daralma nedeniyle içine düştükleri borç batağından bir türlü çıkamadıkları gibi verilen ucuz kredilerle daha da büyük bir borç yükünün altına girmiştir. Ne zaman geleceği belli olmayan ‘daha iyi günler’de ödenmesi beklenen borç büyüdükçe, esnaf ve sanatkârlarımızın umudu da azalmaktadır. Salgının önlenmesi amacıyla haklı olarak devreye sokulan kısıtlamalardan en çok etkilenen esnaf ve sanatkârlarımız yani lokanta, büfe, çay salonu, kahvehane, berber-kuaför işletmecileri, kısıtlama sürecindeki kayıplarını hala telafi edememiştir. Okulların ne zaman ve ne şekilde açılacağı konusunda yaşanan belirsizlik, bu alanla doğrudan ilintili olan ticari faaliyetleri de kaosa sürüklemiştir. Servis işletmecileri, kırtasiyeler ve okul çevresinde öğrenciler için yiyecek ve hizmet üreten esnaf ve sanatkârlarımız neredeyse bir yıldır bu plansızlığın faturasını ödemektedir.
Bu yıl esnaf ve sanatkârsız kutlanan 33. Ahilik Haftası ve Esnaf Bayramı’nın, esnaf ve sanatkârlarımız için kötü günlerin sonu, iyi günlerin başlangıcı olmasını diliyorum.”

Share
232 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+7 = ?