logo

CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek Vezirköprü’de Sorun dinledi

CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek Vezirköprü’de Sorun dinledi

Cumhuriyet Halk Partisi Samsun milletvekili Kemal Zeybek; CHP Vezirköprü İlçe Başkanlığını ziyaret ederek; yeni yönetim kuruluna başarılar diledikten sonra; Vezirköprü de esnaf ve halkın sorunlarını dinledi.

Tüm ülkede vatandaşların mutsuz olduğunu kaydeden Kemal Zeybek, toplumun ekonomik sıkıntı çektiğini vurguladı.

Esnaf ve Halk Mutsuz

Samsun milletvekili Zeybek’e vatandaşlar sorunlarını anlatabilmek için yoğun ilgi  gösterirken, kahvelerde ve sokaklarda vatandaşın sorunlarını dinleyen Kemal Zeybek:

-Ülkemizde büyüme rakamları açıklandı, bu büyüme rakamları sizlerin gelirlerine yansımış olmalı, toplumun bütün kesimlerini dinliyoruz. Halinden memnun kimse ile karşılaşmıyoruz, herkes halinden şikâyetçi. Çarşı, pazara bakınca zaten durum kendini gösteriyor. Kahveler dolu insanlar mutsuz! Esnaf kepenk kapatıyor, vatandaşlarımız kart borcuna batmış, çarşıda durumundan memnun esnaf da, müşteri de göremiyoruz.

Toplumda, bunca memnuniyetsizlik ve geçim sıkıntısını hissetmeyen bir kesimin varlığı da bilinen bir gerçektir. İktidarın nimetlerinden nemalanan bir kesim rahat yaşam sürdürürken, toplumun büyük kesimi ekonomik sıkıntılar çekmektedir.

Yollar Yetersiz ve Bakımsız

Gazetemiz Vatandaş’ı da ziyaret eden Kemal Zeybek, Vezirköprü – Havza arasındaki yolu birkaç kez Meclis’e taşıdığının altını çizdi. Zeybek:

– Vezirköprü-Havza arası karayolunun uzun yıllardır yapılamamış olması sonucunda yaşanan kazalarda; maddi hasarlı kazalarla birlikte can kayıplarının yaşanması da son derece üzücüdür. Vezirköprü – Havza arası yaklaşık 30 km lik yol biran evvel yapılmalıdır. Kabalı, Kaplancık, Samur, İmircik köy yollarının yapılmadığı; ayrıca köy yollarının bakımsız olduğu, bu konuda sıkça şikâyet ve taleplerin olduğunu da biliyoruz. Köylerin adını mahalle yapmakla hizmet gitmiyor! Yolların bakım ve onarımı mutlaka yapılmalıdır. Dedi.

Vezirköprü etrafındaki gerek Vezirköprü gerek Duruçay Barajları’ndan sulama yapılamamasını; yeterince faydalanamamasını da Meclis’te gündeme getirdiğini hatırlatan Zeybek:

– Yaptıkları bir şey olmadığı gibi, öncekilerin yaptıklarını bile hayata geçirmekten acizler. Ancak, biz bu işlerin takipçisi olacağız. Dedi.

Share
471 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+2 = ?