logo

CHP Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu Aylardır aynı eziyet: Doktor yok, kuyruk var..! Vezirköprü’nün hastane çilesi Meclis gündeminde

CHP Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu Aylardır aynı eziyet: Doktor yok, kuyruk var..! Vezirköprü’nün hastane çilesi Meclis gündeminde

CHP Samsun Milletvekili ve TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu üyesi Neslihan Hancıoğlu Vezirköprü Devlet Hastanesi’nin doktorsuzluk ve yoğunluk durumunu verdiği soru önergesiyle meclise taşıdı.

CHP Samsun Milletvekili ve TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu üyesi Neslihan Hancıoğlu Sağlık Bakanı Fahri Koca’ya verdiği soru önergesinde, Fiziki koşullarının, kapasitesinin ve personel yetersizliği yüzünden aylardır aşırı yoğunluk oluşan ve hizmet sunumunda büyük aksamalar yaşanan Vezirköprü Devlet Hastanesi’ne ilişkin şikâyetleri sordu.

CHP Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya “bu sorunu ne zaman çözeceksiniz?” diyerek soru önergesi verdi.
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın cevaplaması talebiyle bir önerge veren Hancıoğlu, Vezirköprü Devlet Hastanesi’ne ilişkin vatandaşlardan yoğun şikâyet geldiğini belirterek “mevcut devlet hastanesinin fiziki koşullarının ve kapasitesinin yetersizliği, personel yetersizliğiyle de birleşince hastanede aşırı yoğunluk yaşanmakta ve hizmet sunumunda büyük aksamalar olmaktadır.” dedi.

Hekim kadrosu boş olduğundan hastanenin Göz, Kardiyoloji, Göğüs ve Cildiye Poliklinikleri’nde hizmet sunulamadığını, Çocuk Servisi’ndeki tek hekim ve görevlendirmeyle hizmet sunan Kadın Doğum Servisi’nin, talebi karşılamaya yetmediğini ifade eden Hancıoğlu; “Hastane polikliniklerine gelen yurttaşlarımız, hizmet sunumunda yaşanan bu aksamalar yüzünden saatlerce sıra beklemek zorunda kalmakta.
Bu yoğunluk mevcut sağlık personelinin verimini ve sağlıklı çalışma koşullarını da ortadan kaldırmaktadır. Hem vatandaşlarımız hem de sağlık çalışanlarımız açısından büyük bir çile haline gelen bu durum karşısında yurttaşlarımız, sağlık hizmeti alabilmek için çareyi ya Havza veya Merzifon’daki devlet hastanelerine yada özel hastanelere gitmekte bulmaktadırlar.
Bütün bu sorunlar yaşanırken, ilçede inşası yılan hikâyesine dönen ve son olarak bu yılın sonunda hizmete gireceği açıklanan yeni devlet hastanesi hizmet binasının, bu sayıdaki sağlık personeliyle, ihtiyacı ne oranda karşılayabileceği, ne kadar nitelikli hizmet sunabileceği büyük şüpheler doğurmaktadır.” İfadelerine yer verdi.

Share
175 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+9 = ?