logo

CHP Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu, ‘Ölüm Yolu’nu sordu:

CHP Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu, ‘Ölüm Yolu’nu sordu:

Daha önce Vezirköprü Develt Hastanesindeki doktor açığını Meclis gündemine taşıyan CHP Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu, bu kez Vezirköprü-Durağan yolunu sordu.

CHP Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu, projesi tamamlanamadığı için hemen her gün ölümlü-yaralanmalı ve maddi hasarlı kazaların yaşandığı Vezirköprü-Durağan yolunu Meclis gündemine taşıdı.

2015 yılında ihaleye çıkarılması planlanarak ihalesi yapılan Vezirköprü-Durağan bölünmüş yolunun yıllardır bitirilememesi konusunda CHP Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan’ın cevaplaması için soru önergesi verdi.

2015 yılında ihaleye çıkarılması planlanarak 10 Aralık 2015 yılında ihalesi yapılan Vezirköprü-Durağan bölünmüş yolunun yıllardır bitirilememesi konusunda CHP Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan’ın cevaplaması için soru önergesi verdi.
Hancıoğlu, Havza-Vezirköprü-Vezirköprü-Durağan bölünmüş yol projesi çalışmalarında hangi aşamaya gelinmiştir? Yapım ihalesinin yüklenicisi/yüklenicileri, ihale şartnamelerindeki yükümlülüklerini yerine getirmiş midir? Bahse konu güzergâhta, 2918 Sayılı Karayolları Trafik Kanunu’nun 15. Maddesi ve bu kanun hükmüne dayalı olarak çıkarılan Trafik İşaretleri Hakkında Yönetmeliğe uygun nitelikte ve sayıda trafik uyarı levhası bulunmakta mıdır? Şayet, şikâyetlere konu olduğu gibi levhalarda eksikler bulunmaktaysa, bu eksikler giderilecek midir? Sorularının yanıtlarını istedi.
Hancıoğlu açıklamasının devamında “Görevi, ulaştırma alanında dengeli, erişilebilir, ekonomik ve güvenli hizmet sunmak olan bakanlığınız; yürüttüğü bütün çalışmaları, ülkemizin her noktasına eksiksiz ve nitelikli bir biçimde ulaştırmak ve bu hizmetlerden her vatandaşımızın sağlıklı bir şekilde faydalanabilmesini sağlamakla mükelleftir. “dedi.
Havza-Vezirköprü-Vezirköprü-Durağan bölünmüş yol projesinin yıllardır gündemde olmasına rağmen bir türlü tamamlanamadığına dikkat çeken Hancıoğlu; “Güzergâh, özellikle Vezirköprü-Durağan arası, bu yolu kullanan yurttaşlarımız için büyük tehlikeler barındırmakta, ne yazık ki hemen her gün ölümlü-yaralanmalı ve maddi hasarlı trafik kazaları yaşanmaktadır. Öte yandan söz konusu karayolu hattını kullanan yurttaşlarımız, trafik uyarı levhalarının yetersizliğinden şikâyet etmekte ve bu durumun büyük tehlikelere yol açtığına işaret etmektedir.” İfadelerine yer verdi.

Share
103 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+2 = ?