logo

CHP Vezirköprü İlçe Başkanı Onur Bayburtlu; “Amacından çıkmış yapının halka verebileceği ne olabilir?”

CHP Vezirköprü İlçe Başkanı Onur Bayburtlu; “Amacından çıkmış yapının  halka verebileceği ne olabilir?”

CHP Vezirköprü İlçe Başkanı Onur Bayburtlu yazılı bir basın açıklaması yaparak, “Amacından çıkmış yapının halka verebileceği ne olabilir?” dedi.

Başkan Bayburtlu, “Çiftçinin kredilerine faiz uygulayan iktidar partisi temel tüketim malzemelerine gelen enflasyon zamlarının yüksekliği ile mücadele etmek için Tarım Kredi Kooperatiflerini esnafla mücadeleye adamış ki örneğini Vezirköprü’de görmek nasip oldu.” Dedi.
Tarım Kredi Kooperatifleri çiftçinin destekçisi olması gerekirken tüccarlarla işbirliği yaparak çiftçinin yanındaymış gibi görünüp, çiftçinin kredi tahsilatlarını icra yolu ile tahsil etmesi Tarım Kredi Kooperatifinin kimin yanında olduğunu düşündürüyor ifadelerini kullanan başkan Bayburtlu; ”Amacından çıkmış yapının halka verebileceği ne olabilir?” ifadelerine yer verdi.
CHP Vezirköprü İlçe Başkanı Onur Bayburtlu açıklamasının devamında; “Çiftçinin ürünü para etmeyecek, çiftçi kredi ile toprağını ekecek, Tarım Kredi Kooperatifinden aldığı faizli tohumla rençberlik yapacak, iktidar partisi hükümeti çiftçiyi enflasyona ezdirecek. Yok böyle bir uygulama. Projesi olmayan Tarım Bakanlığı Tarım Kredi Kooperatiflerini kalkan olarak kullanarak enflasyona yenik düşen çiftçiye esnafa, işçiye ve memura ekonomiyi iyi göstermeye çalışıyor.
Bu çabalar boşa. Yarın Karadeniz Birlik Marketleri gibi Tarım Kredi Kooperatifi Marketleri de yok olacak. Emir komuta ile çalışan ve gösterişe önem verenlerin sonu hüsrandır. Boşa çabalıyorsunuz. Sizler de bir gün kaybolacaksınız.
Çiftçi bir şekilde tarlasını eker esnaf bir şekilde ticaretini yapar, memur işinin başında yine çalışır, işçi emeğini her zaman kazanır. Fakat o koltuklar size yar olmaz, altınızdan kayıverir.” İfadelerini kullandı.

Share
41 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+3 = ?