logo

CHP Vezirköprü İlçe Başkanı Onur Bayburtlu; “Anlattık, Ama Dinletemedik”

CHP Vezirköprü İlçe Başkanı Onur Bayburtlu; “Anlattık, Ama Dinletemedik”

Cumhuriyet Halk Partisi Vezirköprü İlçe Başkanı Onur Bayburtlu; “Senelerdir ülke ekonomisine can veren kaynaklardan çiftçiliğin önemini anlattık, fakat bir türlü dinletemedik. ” ifadelerine yer verdi.

Bayburtlu yaptığı yazılı açıklamada; “Ülkemiz çiftçisinin girişimci çabalarına rağmen, ürettikleri ürünün hakkını alamadıkları her dönem olduğu gibi Akp hükümetinde de bir gerçektir.
Çiftçi desteklemelerle borçlandırılarak her sene ‘Umut’ ekip ‘Çile’ biçmiş, kazancını topraktan çıkarmak için güçsüz kalmış ve sonunda borç batağının altında ezilerek aile bütünlüğünü kaybetmiştir.
Hükümet, borç batağındaki çiftçinin tarım kredi ve bankalara borçlarını ertelemeye hatta faizlerini silmeye karar veremeyecek konuma gelmiştir.
Partimizin bütçe görüşmelerindeki çiftçi haklarını göz önünde bulundurmakta gösterdiği çaba neticesinde, tarım kredi borçlarının ertelenmesi rahat nefes almalarını sağlayacaktır.
Muhalafet neden gerekli, neden var? Eksiklikleri ve hataları anımsatmak için gerekli.
15000 çiftçisi olan tarım ve hayvancılıkla uğraşan rençberin yaşadığı bir ilçenin ödeneği çıkartılmasına rağmen, ödeneğin iade edilerek tarım ilçe binasının yapılmaması 18 yıllık ilçe Akp yöneticilerinin ayıbıdır. Bina eksikliği bir tarafa kamu binası yapılacak yer bulunamaması ve ayrıca personel açığının da kapatılamaması “ben yönetirim, ben yaparım” zihniyetinin ilçeye verdiği zarar kadar büyük bir durum olamaz.
Tarım İlçe Müdürlüğü binası bile olmayan bir ilçeye çilek serası yapsanız ne olur? İlçe tarım mühendisini, veterinerini, teknisyenliğine yeteri kadar personel atattıramazsanız; bu ilçeyi yönetseniz ne olur? Tarım ve hayvancılıkla uğraşan rençberimize çiftçimize teknik ekipman gerekli. Fakat yapamadınız, yapamazsınız!.” ifadelerini kullandı.

Share
54 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+4 = ?