logo

CHP Vezirköprü İlçe Başkanı Onur Bayburtlu: Davet etseniz ne olur, etmeseniz ne olur?

CHP Vezirköprü İlçe Başkanı Onur Bayburtlu: Davet etseniz ne olur,  etmeseniz  ne olur?

CHP Vezirköprü İlçe Başkanı Onur Bayburtlu hiçbir açılışa davet edilmemeleri nedeniyle açıklamada bulunarak “Davet etseniz ne olur, etmeseniz ne olur?” şeklinde sitem ederek açıklamada bulundu.

Bayburtlu; “Vezirköprü’nün tarihi miraslarına sahip çıkmak hepimizin görevi. Tarihi dokusunu bozmadan bugünümüze kadar gelen Taşhan, Bedesten, Kütüphane, Camiler ve konaklarımızı değerlendirmek turizm de sergilemek, tarihiyle gurur duyan Türk milletinin övünç kaynağıdır.
Tabii büyüklük yapmak birleştirici olmak her babayiğidin harcı değildir. Siyaset birleştirici bir güçtür. Ayrımcılık kayırmacılık bu güne kadar kimseye kar getirmemiş zarar vermiştir.
Siyasi temsilcileri açılışa davet etseniz ne olur davet etmeseniz ne olur. Açılış deyince kazandırdığınız fabrika değil Sanayii değil. Bu anlayıştan Sanayii veya fabrika beklemekte aykırı bir düşünce olur.

Zaten kendi partililerinin dışında yaptıkları açılış şovunda parayı harcayanın bile ortadan kaldırılarak, sanki Samsun Büyükşehir Belediyesi yapmış gibi bir hava estirmeye çalışan, Vezirköprü ve Samsun’da AKP’lilerden başka kişi yokmuşçasına davranan bir zihniyetten de, Vezirköprü’müze hamasi nutuktan başka yatırım yapmasını bekleyemezdik.
Taşhan Vakıflar tarafından 2. kez kazandırılmış, ticarete açılmış şahsa belediye tarafından kiralanmış işletilirken bir sebepten dolayı yangın çıkmış ve kullanılamaz hale gelmiştir.
Taşhan Vakıflar tarafından 3. kez yapıldı ve hizmete hazır hale getirildi.
Burada çalışma arkadaşlarımızı kim belirliyor? 3 bilinmeyenli bir denklem. Çözemezsiniz! Neye göre çalışan alınır bilemezsiniz? Kriterlerini kim belirler tahmin bile edemezsiniz?
Taşhan yanar devlete yaptırılır, devlet vakıflara bırakır, vakıflar büyükşehire veya ilçe belediyeye. Belediye ya şahsa kiralar, ya da kendi çalıştırır, sonuç yine aynı kalır.
Savcılık soruşturmasının sonucu uzayan dava neticesinde artık takip edenlerin bıkması sonucu bilinmez.
Vatandaşımızın muhalefet sorumluluğu verdiği bizler, bunları takip etmeye devam edeceğiz. Bu olup bitenler iktidar partisinin böyle önemli ve değerli yerin açılışında AKP milletvekillerinin olmayışı da dikkatlerden kaçmamıştır. AKP’sinde çöküş o kadar net görünüyor ki, seçimlerdeki birlik pozlarından eser kalmamıştır. Yetişen gençliğe ve gelecek yeni yönetimlere örnek olacak yönetici anlayışını kazandırmak için var gücümüzle çalışıp birlikte güzel çalışmalara kardeşçe sevgi ile hep birlikle imza atacağız.” ifadelerine yer verdi.

Share
106 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+3 = ?