logo

CHP Vezirköprü İlçe Başkanı Onur Bayburtlu: Garip değil mi?

CHP Vezirköprü İlçe Başkanı Onur Bayburtlu: Garip değil mi?

Açılacağı söylenip açılamayan yeni hastane için açıklama yapan CHP Vezirköprü İlçe Başkanı Onur Bayburtlu; “İlçemizde yaşananlar garip değil mi?” diye sordu.

Geçtiğimiz günlerde halen yapımına devam eden ama bir türlü bitirilemeyen hastanemiz; Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın Samsun kongresine geleceği için yetiştirilmeye çalışılan, tabi yetiştirilemeyen hastanemiz…
Sayın Cumhurbaşkanımızın bu hastaneden haberinin olup olmadığını bilmediğimiz gibi kongrede bahsedilmemesi garip değil mi?
İnatla, halkın çıkarı gözetilmeden, yanlış, düşüncesizce, plansızca yapılan hastanenin açılamaması belki de (hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifa diliyorum) yaşananları düşündüğümüzde bize mükâfat olabilir, ne bilelim?
Akılsızca yapılan bir yatırımın, Devletimize zararı çok fazla olmuştur malum.
Fakat buna istinaden devam etmekte olan yol yapımına ne dersiniz?
Yazık.
Bu yol projesini çizen onaylayan ve bu yol projesine bütçe verenler hiç bakmazlar mı nedir ne değildir diye?
Bu yolu; ne sağlıklı, ne mantıklı, ne de doğru projelendirenlerin okudukları fakülteleri bile araştırmak lazım. Aklı fikri doğru çalışan bir insan bu projenin bu hastane önünde çalışmayacağını görür ve daha düşünceli işlevli ve kazalara insan yaşamına zarar vermeyecek şekilde organize eder.
Fakat edemezler!
Çünkü kul hakkından korkmayanlar insana ettikleri eziyetten mutlu olurlar, bundan haz alırlar. İnsan emeğini hiç sayarak kendi koltuklarını sağlama almayı mükâfat sayarlar. Makam mevki peşinde rezil rüsva olmayı kendilerine yedirirler.
Garip
Covid-19 hastalığı ile mücadele ederken, önlemler alırken; vatandaşı trafik terörüne davetiye çıkartıyorsun. Bu yaklaşımla suça ortak oluyorsun vicdanın nasıl rahat mı?
Her demecimde söylediğim gibi, Vezirköprü’yü Samsun’dan oturduğunuz yerden yönetemezsiniz! Vezirköprü’de yapılacak yatırımlarda hep birlikte ortak akılla, hep birlikte bir bütünlük içinde çalışarak yapmamız lazım. Akşam yatağa yattığınızda vicdanınızın sızlamaması gerek, eğer vicdanınız varsa?
Kıymetli hemşerilerim; bu yaşananlar bize garip geliyor. Sizinle de aynı fikirde olduğumuzu düşünüyorum.

Share
57 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+9 = ?