logo

CHP Vezirköprü İlçe Başkanı Onur Bayburtlu: “Halkı cezayla hizaya sokmaya çalışıyorsunuz”

CHP Vezirköprü İlçe Başkanı Onur Bayburtlu: “Halkı cezayla  hizaya sokmaya  çalışıyorsunuz”

CHP Vezirköprü İlçe Başkanı Onur Bayburtlu tek yön uygulaması sonrasında kesilen trafik cezalarına tepki göstererek “Halkı cezayla hizaya sokmaya çalışıyorsunuz.” dedi.

Bayburtlu yaptığı yazılı açıklamada; “Sorunların çözülmesi zor değil tabi ki her derdin bir çaresi vardır.
Önemli olan çözüm yaratabilmek. Yaşam her toplumun ortamına göre değişkenlik gösterebilir.
Bir topluma yasaklar koyarak onları cezalandırarak vatandaşa bir şey yapamazsınız.

Muhalefet neden vardır? Sizlerin doğru sandığınız kararların alternatif çözümü olduğu için vardır.
Tabi zihniyet “ben bilirim” olduğu zaman muhalefete gerek kalmaz fakat yanlış yaparsınız; yapıyorsunuz.
Her tarafı tek yön yaparak bu trafiğe çözüm bulamazsınız. Bu kadar aracın; bu kadar traktörün, bu kadar motosikletin, bu kadar minibüsün olduğu bir ilçede trafik sorununu göz önünde bulundurmak gerek.
İlk önce bu zamana kadar otopark derdini çözmeniz gerekli idi. Çözemediniz!
Vezirköprü’de çift yön uygulayacak bir caddemiz olması gerekli idi; bunu başaramadınız. AKP’nin güçlü olduğu dönemlerde yeni inşaatlar yapılırken planlama çift yol yapımına uygun, binalar garajlı düşünülseydi geniş ve planlı mahallelerimiz olurdu.
Bugün Aidat çilesi altında ezmeye çalıştığınız TOKİ’nin altını da otopark olarak konuşlandırabilirdiniz. TOKİ’ye fayda sağladığınız kadar gelişmenin ve genişlemenin üzerinde dursaydınız belki de Vezirköprü’müz kazanacaktı.
Şeker fabrikasından alınan yerlerin geleceği ne olacak bilinmiyor. Fakat Şeker fabrikasının da olsa belki tören alanı olarak kullanılan yeri değerlendirebilirdik; onu da başaramadınız.
Şimdi halka cezai işlemle hizaya sokmaya çalışıyorsunuz. Cumartesi günü açılışta konuşulanlar gibi “göç vermek zorundayız” çünkü günübirlik yönetimlerle Vezirköprü’nün önünü körelttiniz. Bankaları aynı mahalleye konuşlandırdınız Resmi daireler, Sanayii ve Pazar yeri yine aynı mahallede sizler senelerdir yönetiyorsunuz. Samsundan buraların derdi bilinmez, bilinse de anlaşılmaz. Vezirköprü’nün derdini Vezirköprü’yü düşünen yaşayan ve anlayan derdinden anlar, oda diktatörlük etmezse.
Vezirköprü’yü şehircilik anlayışı ile yönetmediğiniz takdirde Vezirköprü göç de verir, gelişme de olmaz.
Sitenin yeri ve çalışmalarından dolayı Galericiler sitesi Başkanı Adnan Aksöz ve Yönetim Kurulu’ndaki arkadaşlarıma teşekkür ederim. Vezirköprü ancak bu anlayışla gelişir. Vezirköprü’ye yakın köylerimizi Vezirköprü merkezine katarak her yönden gelişim olacağı gibi bu da bir nebzede olsa iç trafiği rahatlatır.
Umarım bundan sonraki yönetim bu anlayışla olur ki kazanan Vezirköprü olur.
Bu cezalar kesilir ödenir ödenmez belki; fakat bu halk yapılan bu hatayı unutmaz. Bu nasıl millet sevdası, bu nasıl memleket sevdası, bu nasıl gönül belediyeciliği” ifadelerine yer verdi.

Share
61 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+7 = ?