logo

CHP Vezirköprü İlçe Başkanı Onur Bayburtlu; Suçluluğun Telaşı İçerisindesiniz!

CHP Vezirköprü İlçe Başkanı Onur Bayburtlu; Suçluluğun Telaşı İçerisindesiniz!

CHP Vezirköprü İlçe Başkanı Onur Bayburtlu yaptığı yazılı açıklamada; “Suçluluğun Telaşı İçerisindesiniz” ifadelerine yer verdi.

Bayburtlu yaptığı yazılı açıklamada; “CHP Vezirköprü İlçe Başkanlığı olarak “Vezirköprü Halkını Kandırmaya Hakkınız Yok“ başlığıyla yaptığımız açıklama, birilerini fazla telaşlandırmış olacak ki; adeta suçluluğun telaşı içerisinde, yıkılan Çalköy Köprüsü için apar topar bir günah keçisi ilan etmişlerdir.
AKP İlçe Başkanı, yapmış olduğu açıklamada, köprünün yıkılmasının suçlusunun köprünün müteahhiti olduğunu, Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin bu konuda suçunun olmadığını söylemiştir.

SİZ 18 YILDIR DEVLETİ BÖYLE Mİ YÖNETİYORSUNUZ?
Anlaşılan o ki; böyle bir açıklamayı yapan AKP İlçe Başkanı’nın, devlette işlerin nasıl yürüdüğüne dair hiçbir bilgisi bulunmamaktadır.
Eğer, bir kamu kuruluşu, herhangi bir işi ihale yoluyla bir müteahhite yaptırıyorsa; müteahhit tarafından yapılan o işin projesine ve şartnamesine uygun olarak yapılıp yapılmadığının denetimini yapmak zorundadır.
Bu denetimin, kamu adına, o kurumun denetim elemanları tarafından titizlikle yapılması kanuni zorunluluktur.
Kamu adına bu denetimi yapanlar, müteahhitin işi projesine ve şartnamelere uygun yapmaması halinde müdahale ederler ve o işin doğru düzgün yapılmasını sağlarlar.
Bu denetimin yapılmaması veya eksik yapılmasından kaynaklı olarak yaşanan sorunlardan, o kurumun en üst amiri ve yetkilileri birinci derecede sorumlu olurlar.
Bu nedenle; AKP İlçe Başkanı’nın açıklamasında ilan ettiği gibi, Çalköy Köprüsü’nün yıkılmasının sorumlusu tek başına müteahhit olamaz.
Bu köprünün yıkılmasından; yanlış ve eksik imalat yapan müteahhit kadar, bu yanlış ve eksik imalatların denetimini yapmayan veya göz yuman Samsun Büyükşehir Belediyesi de birinci derecede sorumludur.
Eğer, Türkiye’de devlet tarafından müteahhitlere yaptırılan bütün işlerde; AKP İlçe Başkanı’nın belirttiği gibi, müteahhitler kendi insaflarıyla baş başa bırakılıyorsa ve ülke 18 yıldır bu zihniyetle yönetiliyorsa; durum oldukça vahim ve dramatiktir.
CUMHURİYETİN BU ÜLKEYE KAZANDIRDIĞI NE VARSA; 18 YILDA HEPSİNİ SATTINIZ !
AKP İlçe Başkanı yapmış olduğu açıklamada, 18 yıllık iktidarları döneminde sağlıktan, eğitime, ulaşıma, sanayiye kadar birçok konuda müthiş yatırımlar yapıldığını, CHP iktidarları döneminin ise yokluk ve yoksulluk dönemleri olduğunu da ifade etmiştir.
İnsanda biraz insaf ve vicdan olmalıdır!
Sayın ilçe başkanını vermiş olduğu cevaptan dolayı kutluyorum. Fakat sayın başkana yine sormak isterim; köylerimiz mahalle oldu demiş, biliyorum ama niye olduğundan bahsetmemiş. Neden köyleri mahalle yaptınız? Atatürk, “köylü milletin efendisidir” demiştir. Siz köylü vatandaşımızdan rahatsız olduğunuz için, eriyip giden iktidarınızı kurtarmak için köyleri mahalle yaptınız. Yetmiyormuş gibi büyükşehirde yaptığınız borçlarınızı ödemek için Allah’ın evini (camiyi) borca saydırdınız ki bunu da iktidarınız zamanında yaptırdınız. Çok geçmişe gitmeye gerek yok sayın Başkan.
CHP, cumhuriyetin ilanından itibaren sadece 1924-1949 yılları arasında, ülkenin içinde bulunduğu bütün olanaksızlıklara ve olumsuzluklara rağmen, bu ülkeye eğitimden sağlığa, ulaşımdan enerjiye ve sanayiye tam 226 tesis, fabrika ve varlık kazandırmıştır.
AKP’nin iktidarında ise; cumhuriyetin bu ülkeye kazandırdığı 235 fabrika, tesis ve işletme birçoğu yabancılara olmak üzere haraç mezat satılmıştır.
18 yıllık iktidarları boyunca, bu ülkenin bütün büyük varlıklarını sattıktan sonra, hiç yüzleri kızarmadan 18 yılda ilçemize getirilen suyla övünülmektedir.
18 yıldır bu ülkede iktidarsanız; su getirmek de, yol yapmak da sizin görevinizdir. 18 yılda yapabildiğiniz üç kuruş yatırımı da insanların gözüne sokmaya hakkınız yoktur.
Şunu asla unutmayın! Mustafa Kemal ATATÜRK ve arkadaşları, savaştan ve işgalden çıkmış bu ülkeyi 20 yılda yeniden kurmuşlardır. Siz ise; 18 yılda bu ülkenin bütün varlıklarını sattınız.
O çok övündüğünüz 18 yılık iktidarınızın sonunda; bu ülkede 8 milyon işsiz yarattınız. Emekliler, memurlar, işçiler, asgari ücretliler açlık sınırında yaşam mücadelesi veriyorlar. Köylü boğazına kadar borç batağında. Her gün yüzlerce esnaf iflas ilan ediyor. İnsanlar, karşı karşıya kaldıkları ekonomik çaresizlik nedeniyle çocuklarıyla beraber topluca intihar ediyor.
Türkiye’yi getirdiğiniz nokta budur.
Yapılacak ilk seçimde, halkın oylarıyla bu iktidarınız sonlandığında, geriye yıkılan ÇALKÖY köprüsü gibi, koskoca bir Türkiye enkazı bırakacaksınız!” ifadelerine yer verdi.

Share
58 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+3 = ?