logo

CHP Vezirköprü İlçe Başkanı Onur Bayburtlu; Vezirköprü’ye Acilen 4 Tane Okul Gerekli

CHP Vezirköprü İlçe  Başkanı Onur Bayburtlu; Vezirköprü’ye Acilen 4 Tane  Okul Gerekli

CHP Vezirköprü İlçe Başkanı Onur Bayburtlu yaptığı yazılı basın açıklamasında Vezirköprü ilçemizde eğitimdeki okul eksikliğine dikkat çekerek “Vezirköprü ‘ye acilen 4 tane okul gerekli” dedi.

Bayburtlu yaptığı yazılı açıklamada; “Senelerdir Vezirköprü’nün kanayan yarası öğretmen eksikliği ve okul olmayışını gözlemekteyiz. Okumuş toplumun sağlanması için gerekli olan okul ve öğretmen her sene çoğalan genç nüfusun kanayan yarası oldu. Vezirköprü’de kurulan yeni yerleşim yerlerinin planlaması nasıl yapılırsa bu mahallelerde yetişen çocuklarımızın ve gençlerimizin okuyup öğrenmesi hiç düşünülmüyor.
Bilinçli ve kültürlü bir nesil yetişmesi için okul şart öğretmen şart tabi bunun yanında çocuklarımızı rahat ve ferah bir ortamda öğrenim görmeleri çocuklarımıza ayıracağı zamanı sağlaması biz yöneticilerin görevi. Çocuklarımız bu çağda bile 45-50-55 kişilik sınıflarda öğretmenlerimizin 1 dakikadan daha az zaman harcayarak öğretim vermeleri utanç verici, kahreden bir durum.
Yenimahalle, Esentepe, Bahçelievler, Öğürlü, Tahtaköprü, Beşpınar vs. bunun gibi büyük mahallelerimize ve yeni açılan yerleşim yerlerine yeni okullar kazandırılması gerekirken var olan okulu yeniden yapmak için yıkmak nasıl bir anlayış, hayret edici?
Bu memleketin nasıl bir kaderi varsa işi alan müteahhit ya batıyor, ya da ödenek alamadığı için kaçıyor; bir türlü anlam veremiyorum. Yeni göreve başlayacak olan Milli Eğitim Müdürünün işi hiç kolay değil. Çok meşakkatli bir görevi üsleniyor. Dilerim 2020/2021 eğitim öğretim dönemi çocuklarımız için bu pandemi dönemin de daha sağlıklı ve ferah bir ortam sağlanarak hizmete başlar. Eğitim camiası elçilerine başarılar dilerim.” İfadelerine yer verdi.

Share
93 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+1 = ?