logo

Cinayet Nihayet Aydınlanıyor Mu? 21 Eylül 1969 Pazar

Cinayet Nihayet Aydınlanıyor Mu? 21 Eylül 1969 Pazar

Önseçimleri takip eden günlerde şehir kulübünden atılarak öldürüldüğü öğrenilen Gülami Gümüş’ün katili olayında savcılık nihayet korkunç cinayeti aydınlatacak ipuçları bulmuş.

Dışarıdakiler görüyor içeridekiler olaydan habersiz
İşin bir enteresan yönü de dışarıda ve uzaktakiler olayı görmelerine rağmen, terasta bulunanların olayı görmediklerini söylemeleri hayrete mucip olmuş, çeşitli yorumlara yol açmıştır.
Bu hususta iddialar çoktur. Mesela: cenazeyi yıkayan imamların, Gülami’nin başından cam kırıklarını topladıklarını dışarıda söylemeleri ve din adamlarının yalan söyleyemeyeceği gereği karanlığa ışık tutacak bir nokta olarak nitelenmektedir.
Büyük kavganın iki yaralısından biri F.K. diğeri de G.S.’dur. S. Tutukludur.
Vezirköprü Erkek Sanat Enstitüsü Kayıtlara Başladı
70 bin nüfuslu Vezirköprü’nün öteden beri mücadelesini yaptığı dertlerinden birisi nihayet hallomuştur.
Ortaokul üstü okuldan mahrum olan Vezirköprü’ye nihayet bir Erkek Sanat Enstitüsü açılmış, kayıtlara başlanmıştır.
Kayıt Şartları
Kızların alınmayacağı bildirilen Vezirköprü Erkek Sanat Enstitüsü’nün kayıt şartları öğrenildiğine göre şöyledir: Ortaokulu bitirmiş erkek öğrenciler, 1.Ortaokul Diploması, 2.Nüfus Hüviyet Cüzdanı Sureti, 3.Sağlık Raporu, 4.Aşı Kağıdı, 5. 4,5×6 ebadında öğrenciye yaraşır şekilde başı açık ve cepheden çekilmiş dört fotoğraf, 6.Öğrenci dosyası, 7.150 Kuruşluk iki pulla iki zarftan ibaret belgelerini tamamlayanlar Vezirköprü İlköğretim Müdürlüğü’ne müracaatla Vezirköprü Erkek Sanat Enstitüsü’ne kayıt işlemlerini yaptırabileceklerdir.
Kandırdığı Kadını Bursa’da Satacakmış
İddialara göre:
İlçemizin Yeni Mahallesinden 37 yaşında M.G. isimli bir şahıs saf bir köylü kadınını, “Baban Ankara’da inşaatta çalışırken düşüp yaralandı, hastanede yatıyor.” Diye Ankara’ya gelince de “Ben sana yalan söyledim. Seni Bursa’ya götürüp satacağım diye zorlamaya başlayınca, kadın yanından kaçarak polise sığınmıştır. M.G.’i yakalayan polis, kadınla birlikte Vezirköprü’ye gönderilmiştir. İlk sorgusu yapılan M., delil yetersizliğinden serbest bırakılmıştır.
Tomrukların Altında Öldü
Kargucak köylü yeni evli 19 yaşında Ali Kılavuz isimli bir genç Vezirköprü’den Samsun gecekondu inşaatında babası ile birlikte çalışırken kamyondan boşalttıkları tomrukların altında kalarak feci şekilde ölmüştür. Kamyonun muavininin de ayakları kırılmış, şoförü tutuklanmıştır.
Söz Adaletin! Gülami’nin dosyası sorgu yargıçlığına verildi:
Şehir Kulübü Cinayetinin 4 Sanığı var…
Günlerden beri yorucun çalışmalar sonucunda ilçemiz savcılığı Gülami’nin dosyasını sorgu yargıçlığına gizli olarak vermiştir.
Bilindiği gibi ilk kovuşturmayı Başsavcı Yaşar Karamanoğlu bizzat yapmış, defalarca şahit ve sanıkların ifadelerini almış ancak şahit olarak dinlenenlerin bildikleri şeyleri tam söylemedikleri kanısı, savcılığı günlerce uğraştırmış, hatta durum kamuoyunda da dikkatle izlenmiştir.
Terasta bulunan 15-20 kişiden işe yarayan şeyleri sadece Cengiz Oran söyleyerek cinayetin aydınlanmasına yardımcı olmuş, bir tanker şoförü ile karpuzcuların ifadeleri de adalet mekanizmasına esrarın çözülmesinde yardımcı olmuştur.
CHP Köy Muhtarlarına Maaş Verecek
İktidara geldiği zaman yapacakları düzen değişikliğini açıklayan CHP Genel Sekreteri Bülent Ecevit, köy muhtarlarına, köy kâtip ve korucularına devlet kesesinden maaş verileceğiniköylüye yük edilmeyeceğini açıklamıştır.

Cezaevinde Kız İfâl Eden Jandarma Erzurum’da Kendisini Yakalayan Jandarmaların Elinden Kaçtı
Vezirköprü Cezaevinde nöbet beklediği sırada 23 yaşındaki Derekürt köylü mahkûm bir kızı ifâl eden sanık Jandarma eri S.A., ilçemiz savcılığının Erzurum’a çektiği tel üzerine yakalanmışsa da kendisini Vezirköprü’ye getirecek jandarmaların elinden kaçmıştır.
Bir haksızlık düzeldi
Bölgenin Doktoru Servet Atilla Gene Baştabip
Bundan bir süre önce Havza’da bir meslektaşının anormal hareketleri yüzünden gadre uğramış olan değil, Havza’da bölgemizin her yerinde sevilen; heryerden hastaların kendisine şifa bulmak için koştuğu Dr. Servet Atilla memnuniyetle öğrendiğimize göre tekrar sağlık merkezi baştabipliğine atanmıştır.

Share
456 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+8 = ?