logo

ÇKS’de Son Başvuru 30 Haziran

ÇKS’de Son Başvuru 30 Haziran

Samsun İl Tarım ve Orman Müdürü İbrahim Sağlam yaptığı yazılı basın açıklamasıyla 2021 yılı Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS)’nde son başvuru tarihinin 30 Haziran 2021 olduğunu duyurdu.

Konu ile ilgili yazılı bir açıklama yapan İl Tarım ve Orman Müdürü İbrahim Sağlam; “30 Aralık 2014 tarih ve 29221 Mükerrer Sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan Çiftçi Kayıt Sistemi Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmeliğe göre Üretim yılına ilişkin çiftçi başvuruları üretim yılının 30 Haziran tarihinde sona erer. Çiftçilerin bu tarihten sonra sahip oldukları veya kiraladıkları tarım arazileri hariç olmak üzere ÇKS’ye yeni bir çiftçi ve arazi kaydı yapılamaz.

Ancak çiftçiler, içinde bulunulan üretim yılında ÇKS’ye kayıtlı tarım arazileri üzerindeki üretim bilgilerinin güncellenmesini, üretim yılının 15 Temmuz – 15 Ağustos tarihleri arasında yapabilirler. Mücbir sebeplerden kaynaklanan üretim bilgisi değişiklikleri üretim yılı içerisinde yapılabilirler.

Bitkisel Üretime Dayalı Desteklemelerden yararlanmak isteyen üreticilerimizin 30 Haziran 2021 Çarşamba gününe kadar başvurularını yapmaları gerekmekte olup güncellemelerini yapmayan çiftçilerimiz hiçbir bitkisel desteklemeden faydalanamayacaklardır.” İfadelerini kullandı.

Share
21 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+2 = ?