logo

ÇKS’de Son Gün 1 Eylül’e Uzatıldı

ÇKS’de Son Gün 1 Eylül’e Uzatıldı

Pandemi süreci nedeniyle oluşan olumsuz durum sonrası daha önce 30 Haziran olarak açıklanan ÇKS’de (Çiftçi Kayıt Sistemi) başvurunun son günü 1 Eylül’e uzatıldı.
Daha önce Gıda Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından 30 Haziran’ın ÇKS için son başvuru tarihi olduğu belirtilmiş ve çiftçilere duyurulmuştu. Ancak ortaya çıkan pandemi süreci nedeniyle çiftçilerin mağduriyet yaşamamaları adına sürenin 1 Eylül Salı gününe uzatıldığı belirtildi.
Konu ile ilgili olarak sosyal medya üzerinden açıklama yapan Vezirköprü Ziraat Odası Başkanı Arslan Kaya; “Çiftçi kayıt sistemine başvurular 01 Eylül 2020 tarihine kadar uzatılmıştır. ÇKS kayıtlarını yaptırmayan üreticilere duyurulur. Bu konuyu gündeme getiren emeğini hiçbir zaman esirgemeyen Türkiye Ziraat Odaları Birliği Genel Başkanımız Sayın Ş. Şemsi Bayraktar’a teşekkür ediyorum.” İfadelerine yer verdi.
İl Tarım ve Orman Müdürü İbrahim Sağlam ise; ”Bilindiği üzere 2020 yılı Çiftçi Kayıt Sistemi(ÇKS) başvuruları 1 Eylül 2019 tarihinde başlamış ve 30 Haziran tarihinde bitmişti. Bitkisel Üretime ait tüm desteklemeler için zorunlu olan ÇKS kayıtlarının 1 Eylül’e kadar uzatıldığını belirterek üreticilerimize hayırlı uğurlu olsun.” ifadesini kullandı

Share
237 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+7 = ?