logo

CÖMERT, İl Başkan Yardımcısı oldu

CÖMERT, İl Başkan Yardımcısı oldu

CÖMERT, İl Başkan Yardımcısı oldu

Geçtiğimiz günlerde yapılan CHP Samsun İL Başkanlığı seçiminde Av. Tufan Akcagöz’ün listesinden yönetime giren Nuri CÖMERT  CHP Samsun il başkan yardımcısı oldu.

7 Ocak 2018 günü yapılan Samsun CHP İl kongresinde Av.Tufan Akcagöz’ün listesinden il yönetimine giren Nuri Cömert Ekonomi ve Sosyal Politikalardan Sorumlu İl Başkan Yardımcılığı görevine getirildi. Nuri Cömert yaptığı açıklamada:

– Kongrede bu göreve getirilmemden dolayı CHP Samsun İl Başkanı Av.Tufan Akcagöz’e ve Samsun il yönetim kurulu arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Önümüzdeki süreçte yerel ve genel seçimlerde tüm partililerimizle birlik ve beraberlik içerisinde görevlerimizi en iyi şekilde yerine getirmeye çalışacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Tek amacımız CHP’yi yerelde ve genelde iktidara taşımak olacaktır. Zaman birlik ve beraberlik içinde olma zamanıdır. Dedi.

                                          Nuri Cömert kimdir?

1971 yılında Vezirköprü’de doğan Nuri Cömert, 60 yıldır sosyal demokrat çizgide aktif siyasetin içinde olan CHP Vezirköprü önceki İlçe Başkanı İhsan Cömert’in oğludur.

Anadolu Üniversitesi Sosyal Bilimler mezunu olan Nuri Cömert, 1996 yılında CHP Samsun Gençlik Kolları üyeliği yaptı. Bir dönem özel bir bankada memurluk yapan Cömert, 10 yıl Türk Kızılayı Vezirköprü Şube Başkanlığı ve Genel Merkez Kurulu Y. Üyeliği ve Kurultay Delegeliği görevinde bulundu.  İlçe seçim kurulu üyeliği görevinde de bulunan Cömert; Başbakanlık Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Mütevelli üyeliği, Sağlık bakanlığı hasta hakları üyeliği, Adalet Bakanlığı Denetim Serbestliği üyeliği, İnsan hakları kurul üyeliği, ilçe trafik komisyonu üyeliği görevlerinde bulundu.

Atatürkçü Düşünce Derneği yönetim kurulu üyeliği, Vezirköprü Genç İş Adamları Derneği Başkanlığı da yapan Cömert; 23. Dönem Samsun CHP Milletvekili Aday Adayı oldu.

Cömert; ticari olarak sigorta acenteliği yapmakta olup çok sayıda taktir, teşekkür, şükran belgesi ve plaket sahibidir. Evli olup, 2 çocuk babasıdır.

Share
710 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+10 = ?