logo

Çorakdere ve Alan’da çıkan yangınlar iki aileyi sokakta bıraktı

Çorakdere ve Alan’da çıkan  yangınlar iki aileyi sokakta bıraktı

İlçemizin Çorakdere Coruk Mahallesi’nde cuma gecesi meydana gelen yangında Emrullah ve Süleyman Düzenli’ye ait bir ev kullanılamaz hale geldi.

Gece yarısı sebebi bilinmeyen bir sebeple çıkan yangının büyümesi; Vezirköprü’ye 50 km. uzaklıktaki Çorakdere’ye itfaiyenin ulaşması da gecikince vatandaşların büyük gayreti ile engellendi.

Yangında 3 büyükbaş hayvan telef olmaktan son anda kurtulurken, enkaz haline gelen 2 katlı ahşap evden hiçbir eşya kurtarılamadı.

ALAN MAHALLESİ

İlçemizin Alan Mahallesinde çıkan diğer yangında ise 6 kişilik ailenin yaşadığı ev tamamen yandı.

Gündüz 10.50’de başlayan yangının elektrik kontağından çıktığı belirlendi.

Alan Mahallesi Muhtarı Muhittin Kurt:

– 1985 yılında yapılan elektrik aksamı şimdiye kadar hiç bakım görmedi. Bu yüzden elektriklerde yaşanan gel-git sürekli sıkıntı yaratıyor. Konuyu iletmediğimiz yer kalmadı. Geçtiğimiz yıl içerisinde aynı şekilde bir ev daha yanmıştı.Bu işe bir çare bulunmasını bekliyoruz. Dedi.

Devlet elini uzatacak

Her iki yangın bölgesinde de incelemelerde bulunan yetkililer yaklaşan kış mevsimi arefesinde evsiz kalan vatandaşlara Vezirköprü Belediye Başkanı Sadık Edis, kısa zamanda inşaata başlanacağı sözünü verirken; İlçe Kaymakamı Yunus Emre Altıner de evi yanan aile için için ne gerekiyorsa yapılacağını belirtti.

 

Share
458 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+9 = ?