logo

Coronavirüs Nedeniyle Ulaşıma Kısıtlamalar Geldi

Coronavirüs Nedeniyle Ulaşıma Kısıtlamalar Geldi

Coronavirüs (Covid-19) nedeniyle ilçemizde faaliyet gösteren ve yolcu taşımacılığı yapan esnaflar önlemlerini aldı.

Konu ile ilgili olarak gazetemize bilgi veren S.S. 11 Nolu Minibüsçüler ve Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Cihan Dursun; “Korona nedeniyle araçlarımızın sefer sayılarını düşürdük. Bununla birlikte de 17 kişilik yolcu kapasitemizi de 8-9 kişiye düşürerek biz de önlemlerimizi aldık. Araçlarımızın tümünü 3 aylık özel dezenfektanlarla ilaçlayarak temizlettik.” Dedi.

Fiyatlarda bir değişiklik yapmadıklarını da ifade eden Dursun; “Halkımız zaten zor durumda. Biz de kooperatif olarak bunun farkında olduğumuz için fiyatlarımızda herhangi bir değişiklik yapmadık. Tüm araçlarımız 8-9 kişilik yolcunun bulunması halinde Havza, Samsun ve Merzifon seferlerini ikinci bir emir gelmediği sürece devam ettirecek. Bu sayı en fazla gerekçeli bir durum olması halinde 10 kişiyle sınırlı olacaktır.” Dedi.

Şehirlerarası yolcu taşımacılığı yapan ilçemiz Dilek Seyahat Firma Yetkilisi Hamdi Dilek ise gazetemize yaptığı bilgilendirmede; “Yola gitmek isteyen vatandaşlarımızdan ciddi durumları bulunan (ölüm, hastalık gibi) vatandaşlarımız İlçe Kaymakamlığımızdan aldıkları izinler ve sağlık kontrolleri sonrası bizlere başvurdukları takdirde seyahat edebilecekler. Biz de yolcu sayımızı kapasitemizin yarısına düşürdük.” Şeklinde konuştu.

Öte yandan Vezirköprü Taksiciler Kooperatifi Başkanı Serdar Ataman ise; “Biz de taksici esnafı olarak ilçemizde hizmet veren 45 adet aracımıza 3 günde bir dezenfekte işlemi yaptırıyoruz. Bu kapsamda yolcu kapasitemizi ise 2-3 kişiyle sınırlandırdık.” Dedi.

Share
105 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+8 = ?