logo

Covid nedeniyle 5 kişi daha hayatını kaybetti. Fon Karantinada

Covid nedeniyle 5 kişi daha  hayatını kaybetti.  Fon Karantinada

İlçemizde Covid-19 virüsü nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı da arttı.

Geçtiğimiz hafta Vezirköprü Devlet Hastanesi’nde 33 kişinin virüs nedeniyle tedavi altında olduğu, 150 kişinin covid şüphesiyle karantina altına alındığı öğrenildi.
Geçtiğimiz hafta virüs nedeniyle Vezirköprü Devlet Hastanesi’nde 4 erkek bir bayan olmak üzere 5 kişinin hayatını kaybettiği, bu hafta hayatı kaybedenlerle birlikte Vezirköprü Devlet Hastanesi’nde virüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısının 17’ye ulaştığı öğrenildi.
Yetkililer, hastaneye gelen kişilerin yanında gerekmedikçe kalabalık gelinmemesi, en fazla 1 kişinin refakatçi olarak gelmesi, önemli olmayan durumlarda hastaneye başvuru yapılmaması yönünde uyarılarda bulunuyorlar.
Fon karantinada
Vezirköprü Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nda çalışanlarda da virüs tespit edilmesi üzerine Vakfın karantina altına alındığı, bu hafta vakfın çalışmalarına ara verildiği öğrenildi.
Vezirköprü’deki filyasyon ekiplerinin çalışmalarının yoğunlaştığı, karantina altında olanlara ilaçlarının bu ekipler tarafından verileceği de gelen bilgiler arasında.
Vatandaşların covid-19 nedeniyle kalabalık yerlerde bulunmamaları, maske, mesafe ve temizlik kurallarına ısrarla uymaları gerektiği vurgulandı.

Share
225 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+10 = ?