logo

Covid’den ölenlerin sayısı artıyor… Vezirköprü’de Ölen 25 Kişi Oldu

Covid’den ölenlerin sayısı artıyor… Vezirköprü’de Ölen 25 Kişi Oldu

Yaklaşık 6 aydır ülkemizde de büyük tehdit oluşturan Koronavirüs vakalarında her geçen sürede artışlar devam ediyor.

Edinilen bilgilere göre ilçemizde altı aylık süre içerisinde yaklaşık bin Koronavirüs vakası meydana geldi. Bu kapsamda da ilçemiz Vezirköprü’de 170 kişinin evlerinde izolasyonda oldukları, Vezirköprü Devlet Hastanesi’nde yatan hasta sayısının ise 38 olduğu öğrenildi.
Yine ilçemizde Koronavirüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı bugüne kadar 25 olarak belirlenirken iyileşen hasta sayısının ise 850 olduğu gelen bilgiler arasında. Koronavirüs nedeniyle ilçemizde test yaptıranların sayısının ise 2700-3000 civarında olduğu da öğrenildi.
Koronavirüs vakalarında ilk üç ay içerisinde 60-70’lerde seyreden vaka sayısının ise son üç aylık dönemde 1000 civarına yaklaştığı da öğrenildi.
Diğer ilçelerdeki vaka sayıları da edindiğimiz bilgilere göre; Havza’da 700, Çarşamba’da 1800 ve Bafra’da ise 1700 civarında olduğu ifade edilirken, Samsun Eğitim Araştırma Hastanesi’nde ise 3200 civarında vaka olduğu öğrenildi.

Vali Dağlı Uyardı!

Samsun Valisi Zülkif Dağlı, “Vezirköprü ve Havza’daki vatandaşlarımızın kurallara daha da fazla uymalarını bekliyoruz” dedi.

Yurt karantinasına alınan vatandaş sayısının arttığını açıklayan vali Dağlı, “Vatandaşlarımızdan daha fazla duyarlılık bekliyoruz. Hepsi birer sağlık gönüllüsü gibi çalışmalı. Sahada uygulamalarımızı artırdık. Karantinada olması gerekirken evinde olmayan ve karantinada olmayan vatandaşları kesinlikle affetmiyoruz.

Mümkün olduğu kadar pandemi tedbirlerine uyacağız. Genel olarak şu anda daha da stabil bir durumu doğru gittiğimizi düşünüyoruz. Vezirköprü ve Havza ilçelerimize dikkati çekmek istiyorum. O ilçelerimizdeki vatandaşlarımızın kurallara daha da fazla uymalarını bekliyoruz. Böyle bir çalışmamız var. Oradaki denetimlerimiz de devam ediyor” sözlerine yer verdi.

Share
340 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+5 = ?