logo

Cumhurbaşkanı Erdoğan yeniden altını çizdi, kenevirin pilot İli Samsun olacak.. Kenevir tohumunda; Vezir ve Narlı isimleriyle patente başvuru yapıldı..

Cumhurbaşkanı Erdoğan yeniden altını çizdi, kenevirin pilot İli Samsun olacak.. Kenevir tohumunda; Vezir ve Narlı  isimleriyle patente başvuru yapıldı..

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan Pazar günü Samsun’da miting düzenledi.

31 Mart’ta yapılacak olan yerel seçimlerde partisinin adaylarına oy isteyen Erdoğan, konuşmasında 200 yataklı Vezirköprü Devlet Hastanesinin inşaatının sürdüğünü söyledi. Vezirköprü Havza arasındaki geçiş yolunun önümüzdeki dönemde tamamlanacağını kaydeden Erdoğan’ın Vezirköprü için asıl üzerinde durduğu konu ise yine kenevir oldu.

Vezirköprü’de bu yıl 166 dekar arazide kenevir ekimi yapmak için başvuruda bulunulduğunu söyleyen Recep Tayyip Erdoğan önümüzdeki yıl için 10 ton tohum ve 2023 yılı için 100 ton tohum hedeflerinin olduğunu kaydetti. Kenevirin ekiminin öncülüğünün Vezirköprü olacağını söyleyen Recep Tayyip Erdoğan Vezir ve Narlı isimleriyle tohum tescili için 2 başvuru yapıldığını kaydetti.

Erdoğan Vezirköprü’de tekstil için yatırım yapılmasını istediklerini kaydederek: Vezirköprü’de üretilecek olan kenevir ile özellikle yazlık gömlek yapılacak sanayinin yine Vezir-köprü’de olmasını bekli-yoruz. Kenevirin pilot ili Samsun olacak. Dedi.

Share
964 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+6 = ?