logo

Cumhuriyet Başsavcısı Hamza Ocak Göreve Başladı

Cumhuriyet Başsavcısı Hamza Ocak Göreve Başladı

Hakim ve Savcılar Kurulu’nun 17 Haziran 2020 tarih ve 548 sayılı adli yargı kararnamesiyle ilçemize atanan Başsavcı Hamza Ocak Cuma günü itibariyle ilçemiz adliyesinde göreve başladı.
2018 yılında yayınlanan Adli Yargı Yaz Kararnamesiyle ilçemize atanan Kadir Çakmak’ın Aydın Cumhuriyet Başsavcı vekilliğine atanmasının ardından boşalan Vezirköprü Cumhuriyet Başsavcılığı görevine atanan Hamza Ocak görevine başladı.
Atamasıyla ilgili olarak bilgi veren Başsavcı Ocak; “Ankara Kızılcahamam Adliyesi’nde Cumhuriyet Başsavcısı iken 17 Haziran 2020 tarih ve 548 sayılı

Hakim ve Savcılar Kurulu’nun adli yargı kararnamesiyle Vezirköprü ilçesine atandım.
Vezirköprü tarihi dokusuyla orta ölçekli, sakin ve huzurlu bir ilçe. Bu anlamda Vezirköprü’de görev süremiz boyunca güzel çalışmalar yürütebileceğimize inanıyorum. Vezirköprü ilçesi Ağır Ceza yönünden Türkiye’nin 3.Bölge olma özelliğine sahip bir ilçe. Bunun da yanında adaletli ve suç yapısı normal seviyede olan da bir ilçe.” Dedi.
2014 yılında Osmaniye’nin Bahçe ilçesinde göreve başladığını ifade eden Başsavcı Ocak; “Daha sonra 2016 yılında Muş Merkez’de Cumhuriyet Savcılığı, 2018 yılında ise Kızılcahamam Cumhuriyet Başsavcısı olarak görev yaptım.” Şeklinde konuştu.
2020 yılı Adli Yargı Kararnamesiyle Vezirköprü ilçesine atandığını ifade eden Ocak; “İnşallah görev süremiz boyunca Vezirköprü’de güzel çalışmalar yapmak için elimizden gelen gayreti göstereceğiz.” İfadelerine yer verdi.

Share
108 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+3 = ?